1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výroba áut v Mexiku aj ich export v máji vzrástli

mexican flag
Mexiko - Výroba áut v Mexiku v máji ožila a po poklese v predchádzajúcom mesiaci vzrástla aj napriek problémom v dodávateľskom reťazci. Export vozidiel z krajiny pokračoval zároveň tiež v raste, aj keď pomalším tempom.

Mercedes-Benz zvoláva vo svete takmer milión áut pre možné problémy s brzdami

Mercedes Benz logo1
Berlín - Nemecká automobilka Mercedes-Benz zvoláva po celom svete do servisov takmer milión starších áut. Dôvodom sú možné problémy z brzdovým systémom. Uviedol to cez víkend Spolkový úrad pre motorové vozidlá (KBA). TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

V Debrecíne položili základný kameň výrobného závodu nemeckej automobilky BMW

BMW Logo1
Budapešť - V maďarskom meste Debrecín na severovýchode krajiny položili v stredu základný kameň nového výrobného závodu nemeckej automobilky BMW. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na agentúru MTI,

Produkcia áut v Británii klesla v apríli o viac než desatinu

cars parking2
Londýn - Produkcia áut v Británii zaznamenala minulý mesiac pokles o viac než desatinu. Dôvodom je, že k  doterajším problémom v dodávateľskom reťazci a nedostatku čipov sa ešte pridala vojna na Ukrajine, ktorá patrí k významným producentom autokomponentov.

Toyota opätovne znížila plán globálnej výroby na mesiac jún

toyota logo2
Tokio - Japonská automobilka Toyota znížila objem celosvetovej produkcie plánovaný na jún. Urobila tak iba tri dni po tom, ako plánovanú redukciu zverejnila prvýkrát. Zároveň naznačila, že nevylučuje zníženie objemu produkcie aj za celý obchodný rok.

Volkswagen vyplatí v Británii v emisnej kauze 193 miliónov libier

Volkswagen Touareg
Berlín/Londýn - Nemecká automobilka Volkswagen sa v Británii dohodla na urovnaní svojej emisnej kauzy, výsledkom čoho je vyplatenie približne 193 miliónov libier (226,27 milióna eur).

Dodávateľ komponentov China Automotive Systems vykázal stratu za 1. kvartál

Car transmission
Peking – China Automotive Systems, jeden z najväčších dodávateľov komponentov pre automobilový priemysel, v pondelok oznámil čistú stratu za 1. štvrťrok 2022. Znížil tiež odhad príjmov v tomto roku pre prísne blokády na zastavenie ochorenia COVID-19. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

BMW chce znížiť závislosť od plynu, skúma investície do ekoenergií

bmw car1
Mníchov - Nemecká automobilka BMW skúma nové investície do solárnej, geotermálnej a vodíkovej energie s cieľom znížiť svoju závislosť od zemného plynu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Svetlá pre jeden z nových modelov automobilov Tesla budú vyrábať na Slovensku

Car light
Kočovce - Spoločnosť Hella Slovakia Lighting sa stala exkluzívnym dodávateľom svetiel pre jeden z nových modelov automobilu americkej spoločnosti Tesla. Informoval o tom generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Huťan.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...