1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ford v Španielsku zruší 1100 pracovných miest

ford logo 3
Madrid - Ford plánuje prepúšťanie v Španielsku. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters. Americký automobilový koncern chce vo svojom závode vo Valencii zrušiť 1100 pracovných miest, uviedla hovorkyňa Fordu.

Nemecký výrobca komponentov Schaeffler chce predať svoj ruský podnik

schaeffler logo
Berlín - Nemecký výrobca komponentov pre automobilový a priemyselný sektor Schaeffler chce predať svoj ruský závod. Spoločnosť v piatok uviedla, že novým majiteľom by sa mal stať člen jej dozornej rady, rakúsky podnikateľ Siegfried Wolf. Hovorca spoločnosti potvrdil informácie, ktoré pôvodne priniesol nemecký týždenník Spiegel.

Švédska automobilka Volvo zvýšila vo februári predaj o viac než pätinu

Volvo logo
Štokholm - Švédska automobilka Volvo Cars zvýšila minulý mesiac objem predaja o viac než pätinu. Výsledky ovplyvnil vysoký záujem o nové energetické vozidlá, najmä plne elektrické autá.

VW potvrdil závod v USA, autá značky Scout bude vyrábať v Južnej Karolíne

volkswagen logo3
Washington/Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) koncom týždňa potvrdila, že v USA postaví závod, a to v štáte Južná Karolína. V závode, do ktorého plánuje investovať 2 miliardy USD (1,88 miliardy eur), bude vyrábať športovo-úžitkové a off-roadové autá značky Scout.

Saudi Aramco investuje do spoločného podniku automobiliek Geely a Renault

Saudi aramco logo
Rijád - Saudskoarabský ropný gigant Saudi Aramco sa pripravuje na investíciu do nového spoločného podniku čínskej automobilky Geely a francúzskeho Renaultu v oblasti motorov pre hybridné vozidlá a spaľovacích motorov. Oznámili to vo štvrtok všetky tri spoločnosti.

Produkcia áut v Británii na začiatku roka klesla, pokles bol však minimálny

cars parking2
Londýn - Produkcia áut v Británii zaznamenala na začiatku roka pokles, jeho rozsah bol však minimálny, keď celkový objem produkcie ovplyvnilo prudké zvýšenie výroby elektrických áut. Uviedlo to v piatok britské Združenie výrobcov a predajcov motorových vozidiel (SMMT).

Čínsky výrobca elektromobilov Nio postaví 1000 staníc na výmenu batérií

charging e car
Šanghaj – Čínsky startup Nio plánuje vybudovať v krajine ďalších 1000 staníc na výmenu batérií pre elektromobily. Celkový počet takýchto zariadení v Číne sa tak do konca roka zvýši na 2300. Oznámil to v utorok zakladateľ a predseda predstavenstva spoločnosti William Li.

Zisk spoločnosti Faurecia za rok 2022 prekonal odhady

Faurecia logo
Nanterre - Francúzsky dodávateľ komponentov pre automobilový priemysel Faurecia vykázal za rok 2022 lepšie než očakávané príjmy. Prispela k tomu aj akvizícia kontrolného podielu v nemeckom výrobcovi reflektorov Hella.

Automobilka Stellantis je optimistická, pokiaľ ide o budúcnosť značky Opel

opel logo 2
Berlín - Nadnárodný výrobca automobilov Stellantis je optimistický, pokiaľ ide o vyhliadky svojej nemeckej dcérskej spoločnosti Opel. Verí, že bude schopná pokračovať v prevádzke ako samostatná značka. Uviedol to pre magazín Automobilwoche šéf európskej divízie koncernu Uwe Hochgeschurtz.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...