1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Automobilky chcú na elektromobilitu minúť do konca 2030 vyše bilióna dolárov

elektromobil nabijanie
Londýn - Svetové automobilky plánujú do konca desaťročia investovať viac než bilión dolárov do vývoja a výroby miliónov elektrických áut, batérií a surovín potrebných na ich výrobu. Poukázala na to najnovšia analýza agentúry Reuters, ktorá vychádza z dostupných údajov a prognóz automobiliek.

Výrobca nákladných áut AB Volvo zvýšil v 3. kvartáli tržby o viac než tretinu

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných áut AB Volvo zvýšil v 3. štvrťroku tržby o viac než tretinu, k čomu prispel vyšší objem predaja. Prevádzkový zisk však zaostal za odhadmi a spoločnosť upozornila, že rastúce náklady na energie a suroviny budú výzvou aj v nasledujúcom období.

Zisk automobilky Tesla sa v 3. kvartáli zvýšil viac než dvojnásobne

tesla motors logo
Palo Alto - Americký výrobca elektrických áut Tesla oznámil za 3. štvrťrok zdvojnásobenie zisku. Prispel k tomu rast tržieb o viac než polovicu, pričom tie dosiahli nový rekord. Napriek tomu však tržby zaostali za očakávaniami.

Produkcia áut v Británii vzrástla v auguste o viac ako tretinu

Automotive kmh
Londýn - Produkcia áut v Británii vzrástla v auguste štvrtý mesiac po sebe, pričom výroba sa medziročne zvýšila o viac než tretinu. Na druhej strane, celkové zotavovanie sektora komplikujú vysoké vstupné náklady.

Toyota zatvára ruskú továreň pre problémy s dodávateľským reťazcom

toyota logo2
Moskva – Japonská automobilka Toyota v piatok oznámila, že zatvára svoj závod neďaleko Petrohradu pre problémy v dodávateľskom reťazci. To je ďalšia ukážka toho, ako sankcie Západu proti Moskve za inváziu na Ukrajinu zasiahli firmy, pôsobiace v Rusku.

VW môže presunúť výrobu z východnej Európy, ak bude nedostatok plynu pretrvávať

volkswagen logo3
Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) by mohla presunúť výrobu z domáceho trhu aj z krajín východnej Európy, ak by súčasný nedostatok plynu pokračoval aj po najbližšej zime. To ukazuje, do akej miery energetická kríza vyvolaná inváziou Ruska na Ukrajinu môže zasiahnuť do európskeho priemyslu.

Bánovský dodávateľ pre automobily chce vytvoriť ďalších 60 pracovných miest

cars parking2
Bánovce nad Bebravou - Bánovský výrobca elektrických komponentov a súčiastok pre automobilový priemysel chce rozšíriť svoju prevádzku a zvýšiť činnosť. Vybudovaním novostavby v priemyselnom parku v Horných Ozorovciach plánuje spoločnosť MTA Slovakia vytvoriť i ďalších približne 60 pracovných miest.

Spoločnosť ZKW vybavuje špičkovým osvetlením nový, čisto elektrický model Volvo C40

ZKW Logo coloured
E-Crossover vsadil na inteligentné pixelové LED reflektory v jedinečnom prevedení

Volkswagen už neočakáva ukončenie čipovej krízy v budúcom roku

Volkswagen Touareg
Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen už nepredpokladá ukončenie čipovej krízy v budúcom roku. Ako firma uviedla, pripravuje sa na "nový normál" výpadkov v dodávateľskom reťazci.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...