1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tesla investuje do rozšírenia svojej gigafactory v Nevade takmer 4 mld. USD

tesla motors logo
Washington - Americký výrobca elektrických áut Tesla investuje do rozšírenia svojej gigafactory v americkom štáte Nevada takmer 4 miliardy USD. Investícia bude znamenať výstavbu dvoch závodov a ďalšie tisícky pracovných miest.

Stellantis môže zatvoriť ďalšie závody, varoval Tavares

Stellantis Board
Las Vegas - Nadnárodný automobilový koncern Stellantis môže zatvoriť ďalšie výrobné závody, pretože okrem nákladov na elektrifikáciu svojich modelov zápasí tiež s vyššou infláciou. Povedal to generálny riaditeľ Carlos Tavares na veľtrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas.

Ruská automobilka Moskvič uzavrela prvú dodávateľskú dohodu s taxislužbou

cars parking2
Moskva - Niekoľko dní po obnovení výroby áut značky Moskvič, zo sovietskej éry, uzavrela ruská automobilka vo vlastníctve štátu dohodu, že v budúcom roku dodá 2000 vozidiel taxislužbe Citymobil. Ide o prvý obchod oživenej značky. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Stellantis hľadá možnosti pre výrobu cenovo dostupných elektromobilov v Indii

Stellantis Board
Naí Dillí - Automobilová skupina Stellantis, vlastník viacerých značiek vrátane Fiat, Chrysler, Peugeot, Citroën a Opel, dospela k záveru, že v súčasnosti nemôže vyrábať cenovo dostupné elektrické vozidlá (EV) v Európe. Hľadá preto lacnejšiu výrobu na trhoch, ako je India. Vyhlásil to generálny riaditeľ skupiny Carlos Tavares.

Produkcia áut v Spojenom kráľovstve sa v októbri vrátila k rastu

car interier
Londýn - Produkcia áut v Spojenom kráľovstve sa v októbri vrátila k rastu, keď ju podporil domáci aj zahraničný dopyt.

Stellantis varuje majiteľov starších áut pred výbuchmi airbagov

airbag
Detroit - Automobilka Stellantis a vláda USA varujú majiteľov 276.000 starších vozidiel, aby s nimi prestali jazdiť po tom, čo airbagy od firmy Takata explodovali v ďalších troch autách a zabili ich vodičov. TASR správu prevzala z AP.

Tržby Stellantisu v 3. kvartáli vzrástli o 29 % a prekonali očakávania

Stellantis Board
Amsterdam - Tržby automobilového koncernu Stellantis v 3. kvartáli výrazne vzrástli a prekonali očakávania trhu. Dôvodom bolo zlepšenie situácie týkajúcej sa nedostatku súčiastok, rovnako ako oslabenie eura.

Ferrari vykázal za 3. štvrťrok nárast zisku aj tržieb

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari v stredu zvýšil prognózu príjmov za celý rok potom, ako v 3. štvrťroku dosiahol lepšie ako očakávané výsledky.

Toyota vykázala pokles zisku za uplynulý 2. štvrťrok aj 1. polrok 2022/23

toyota logo2
Tokio - Japonský automobilový gigant Toyota vykázal v utorok pokles zisku za uplynulý 2. štvrťrok aj za celý 1. polrok 2022/23. Dôvodom je nedostatok počítačových čipov, ktorý čiastočne kompenzovali kurzové zisky zo slabšieho jenu. TASR o tom informuje na základe správ AP a RTTNews.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...