1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Americkí diplomati pomáhajú Boeingu v zápase s Airbusom

Washington 4. januára (TASR) - Wikileaks uverejnil správy o tom, ako americkí diplomati na celom svete výrazne pomáhajú pri predaji lietadiel Boeingu na úkor jeho hlavného konkurenta, Airbusu.

Firma Fincantieri získala kontrakt na stavbu lodí pre námorníctvo USA

Miláno 31. decembra 2010 (TASR) - Taliansky výrobca lodí Fincantieri a americká zbrojárska spoločnosť Lockheed Martin získali kontrakt za 4 miliardy USD (3,01 miliardy eur) na stavbu 10 bojových lodí pre americké námorníctvo.

Firma Itres v R. Sobote rozširuje výrobu, zamestná ďalších 50 ľudí

factory inside
V Rimavskej Sobote, ktorá patrí dlhodobo k mestám s najvyššou nezamestnanosťou, pribudne na budúci rok 50 nových pracovných miest. Spoločnosť Itres, s. r. o., vybuduje v priemyselnom parku Sever novú výrobnú halu.

Začala sa rekonštrukcia hotela Tatra v Trenčíne

construction building
Trenčiansky hotel Tatra, ktorý je jedným zo symbolov mesta, je od dnešného dňa mimo prevádzky.

Skanska rozširuje svoje rady, priberá SkyBau do skupiny

Skanska200703
Skupina Skanska posilňuje svoje postavenie na slovenskom stavebnom trhu v oblasti železobetónových a murárskych prác hlavnej stavebnej výroby.

SES Tlmače získali nový kontrakt na Kube za 7,5 milióna eur

Zástupcovia akciovej spoločnosti Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače uzatvorili kontrakt v hodnote vyše 7,5 milióna eur s kubánskou niklovou spoločnosťou UNION del NIQUEL MOA.

Trenčianska Konštrukta uzavrela kontrakty za osem miliónov eur

Hands Shaking
Trenčianska spoločnosť Konštrukta-Industry zavŕšila svoje obchodné aktivity v poslednom štvrťroku 2010 podpísaním kontraktov na dodávky liniek na výrobu pneumatík do viacerých krajín sveta v celkovom objeme 8 miliónov eur.

Na východ Slovenska mieri vyše 38-miliónová investícia

honeywell turbo 1
Spoločnosť Honeywell International Inc. podala na Ministerstvo hospodárstva (MH) SR oficiálny investičný zámer na výstavbu nového závodu pre výrobu automobilových turbodúchadiel.

 

Udržateľná budúcnosť závisí od evolúcie fotovoltiky

2. decembra sa v priestoroch hotela Carlton uskutočnil ďalší ročník medzinárodnej konferencie o fotovoltike. Panelisti zo Slovenska, Čiech, Holandska i Nemecka predstavili stav fotovoltiky v Európe, nové technológie a možnosti ďalšieho rozvoja.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...