1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v eurozóne pokračovala v októbri v oslabovaní

decline 1
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne pokračovala v októbri v oslabovaní.

Zamestnanosť v priemysle v októbri 2019 medziročne klesla o 1,3 %

nezamestnanost1
Bratislava - Zamestnanosť v októbri 2019 v porovnaní s októbrom 2018 vzrástla v ubytovaní o 16,9 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 9,9 %, informačných a komunikačných činnostiach o 6 %, vybraných trhových službách o 3,9 %,

Priemerná mzda v priemysle v októbri medziročne stúpla o 1,3% na 1132 eur

euros
Bratislava - Priemerná nominálna mesačná mzda sa v októbri 2019 medziročne zvýšila v priemysle o 1,3 % (na 1132 eur), v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 8,1 % (520 eur), doprave a skladovaní o 6,8 % (1035 eur),

Tržby v priemysle sa v októbri 2019 medzimesačne zvýšili o 0,4 %

growth chart 3
Bratislava - Tržby za vlastné výkony a tovar  sa v októbri 2019 medzimesačne zvýšili vo vybraných trhových službách o 2,2 %, doprave a skladovaní o 1,6 %, informačných a komunikačných činnostiach o 0,8 % a v priemysle o 0,4 %. Klesli v stavebníctve o 3 %.

Produkcia priemyslu v Nemecku v októbri medzimesačne nečakane klesla

german flag1
Wiesbaden - Priemyselná produkcia v Nemecku v októbri nečakane klesla. Ukázali to v piatok najnovšie údaje spolkového štatistického úradu Destatis, ktoré sklamali analytikov a sú ďalšou známkou oslabovania najväčšej európskej ekonomiky v poslednom kvartáli 2019.

Rast priemyselnej produkcie v Maďarsku sa v októbri prudko spomalil

hungary flag
Budapešť - Po prudkom zrýchlení v septembri priemyselná produkcia v Maďarsku pokračovala v októbri v raste, tempo rastu sa však zasa prudko spomalilo. Poukázal na to koncom tohto týždňa maďarský štatistický úrad.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v októbri medziročne klesli

euros
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne v októbri medziročne klesli najstrmšie za viac ako tri roky. Aj v celej Európskej únii (EÚ) sa znížili. Ale v medzimesačnom porovnaní sa ceny hotových výrobkov v oboch blokoch zvýšili. Informoval o tom európsky štatistický úrad Eurostat.

Pokles britského stavebného sektora sa v novembri spomalil

british flag
Londýn - Pokles britského stavebného sektora v novembri pokračoval, ale jeho tempo sa spomalilo.

Rast švajčiarskej ekonomiky sa v 3. štvrťroku nečakane zrýchlil

swiss flag
Bern - Tempo rastu švajčiarskej ekonomiky sa v 3. štvrťroku 2019 neočakávane zrýchlilo, najmä vďaka vývozu. Informoval o tom švajčiarsky štátny sekretariát pre hospodárske záležitosti (SECO).

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...