1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Objednávky na nové produkty dlhodobej spotreby z USA v máji vzrástli

growth chart 3
Washington - Objednávky na nové produkty dlhodobej spotreby z USA v máji ožili a vzrástli, ale o niečo menej, ako ekonómovia očakávali po aprílovom poklese. Motorom ich rastu bol najmä nestály dopyt po dopravných prostriedkoch.

Výkon maďarského priemyslu v apríli rekordne vzrástol

hungarian flag
Budapešť - Priemyselná produkcia v Maďarsku v apríli prudko vzrástla, najviac v histórii štatistík. Dôvodom bol najmä nízky porovnávací základ, keďže vlani v rovnakom mesiaci boli mnohé továrne zatvorené v rámci prvej blokády na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Ukázali to spresnené údaje ústredného štatistického úradu v Budapešti.

Japonská priemyselná produkcia vzrástla v apríli viac, než sa odhadovalo

japanese flag
Tokio - Japonská priemyselná produkcia vzrástla v apríli viac, než sa odhadovalo.

Britská ekonomika zaznamenala v apríli rekordný medziročný nárast o 27,6 %

british flag
Londýn - Tempo rastu britskej ekonomiky sa v apríli zrýchlilo vďaka uvoľneniu protiepidemických reštrikcií po mesiacoch lockdownu.

Priemyselná produkcia v apríli medziročne vzrástla o 69 %

blue growth chart
Bratislava - Priemyselná produkcia (PP) v apríli medziročne vzrástla o 69 %. Extrémne vysoký rast priemyselnej produkcie je spôsobený nízkou porovnávacou základňou. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa priemyselná produkcia v apríli 2021 oproti marcu 2021 znížila o 1 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Rast priemyselnej produkcie v Holandsku sa apríli prudko zrýchlil

Nederland flag
Amsterdam - Priemyselná produkcia v Holandsku pokračovala v apríli druhý mesiac v raste, tempo rastu sa pritom prudko zrýchlilo. Rast produkcie zaznamenali všetky odvetvia priemyslu, najviac sa však pod prudké zrýchlenie podpísala výroba dopravných zariadení. Poukázali na to vo štvrtok zverejnené údaje holandského štatistického úradu.

Produkcia maďarského priemyslu v apríli rekordne vzrástla

hungarian flag
Budapešť - Produkcia priemyslu v Maďarsku v apríli rekordne vzrástla. Dôvodom však bol najmä nízky porovnávací základ, keďže vlani boli mnohé továrne zatvorené v rámci prvej blokády na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Ukázali to v utorok predbežné údaje ústredného štatistického úradu v Budapešti.

Nemecká priemyselná produkcia v apríli nečakane klesla

decline 1
Berlín - Nemecká priemyselná produkcia v apríli nečakane klesla. Priemyselná produkcia sa v apríli medzimesačne znížila o 1 % po revidovanom náraste o 2,2 % v marci, uviedol spolkový štatistický úrad Destatis. Ekonómovia počítali so zvýšením o 0,5 %.

Chorvátska ekonomika v 1. kvartáli klesla o 0,7 %

croatia flag
Záhreb - Chorvátska ekonomika pokračovala na začiatku tohto roka v poklese, ktorý však bol najnižší od začiatku pandémie.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...