1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Lenovo sa v 1. kvartáli prepadlo do straty

lenovo logo
Peking - Čínska spoločnosť Lenovo sa v 1. kvartáli svojho finančného roka 2017/18 prepadla do straty, prvej za takmer dva roky. Dôvodom boli problémy s dodávkami pamäťových čipov.

Zisk Sony sa v 1. kvartáli prudko zvýšil

sony logo
Tokio - Koncernu Sony sa po dlhoročnej sanácii darí a v 1. kvartáli fiškálneho roka 2017/18 (do 31. marca 2018) výrazne zvýšil zisk.

Prevádzkový zisk Panasonicu v 1. kvartáli vzrástol o 16,9 %

panasonic logo1
Tokio - Japonský výrobca elektroniky Panasonic oznámil, že v 1. kvartáli finančného roka 2017/18 zaznamenal nárast prevádzkového zisku o 16,9 %. Napriek tomu jeho výsledok mierne zaostal za odhadmi analytikov.

Electrolux zaznamenal v 2. kvartáli nárast zisku o 21 %

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux zaznamenal v 2. štvrťroku nárast zisku o 21 %. Vďačí za to solídnemu dopytu po svojich výrobkoch, najmä v Severnej Amerike, a zlepšeniu pri úspore nákladov.

Zisk IBM v 2. kvartáli klesol pre nižšie tržby

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku. Dôvodom boli nižšie tržby. Vedenie spoločnosti však potvrdilo svoju doterajšiu prognózu pre tento rok.

Siemens vyvinul nové okná pre vagóny, ktoré prepustia mobilný signál

siemens
Viedeň/Mníchov - Výskumníci Siemensu vo Viedni vyvinuli nové okná pre vlaky, ktoré výrazne zlepšia príjem mobilného signálu.

Samsung očakáva rekordný zisk za 2. kvartál

Samsung Logo 1
Soul - Juhokórejský koncern Samsung Electronics očakáva rekordný zisk za 2. kvartál 2017.

Novinky z oblasti elektrotechniky, elektroniky a energetiky predstavil veľtrh ELO SYS po prvýkrát v Nitre

EloSys 8 2016
V poradí už 23. ročník  medzinárodného  veľtrhu ELO SYS sa konal v termíne 23. až 26. mája 2017 na výstavisku v Nitre súčasne s Medzinárodným strojársky veľtrhom.

Samsung Electronics uvažuje o zvýšení výrobnej kapacity v Číne

samsung mobil
Soul - Juhokórejský technologický gigant Samsung Electronics uvažuje o zvýšení výrobnej kapacity svojho čínskeho závodu na výrobu pamäťových čipov. Dôvodom je veľký dopyt po týchto produktoch a rekordné tržby z ich predaja.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...