1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Sony zlepšila odhad čistého zisku za rok 2016/2017 na 73 mld. jenov

sony logo2
Tokio - Japonská spoločnosť Sony by mala za minulý obchodný rok 2016/2017 zaznamenať takmer trojnásobne vyšší čistý zisk, než pôvodne predpokladala. Prispeli k tomu nižšie než pôvodne očakávané náklady, ako aj dobré výsledky vo väčšine divízií.

Tržby IBM klesli v 1. kvartáli o 2,8 % na 18,16 miliardy USD

ibm logo
Armonk - Najväčšiemu svetovému poskytovateľovi IT služieb - spoločnosť IBM sa zatiaľ úplne nedarí strategická reštrukturalizácia. Tržby koncernu v prvých troch mesiacoch tohto roka klesli už dvadsiaty štvrťrok po sebe.

Blackberry dokázal v 4. obchodnom kvartáli výrazne znížiť stratu

blackberry phone
Waterloo - Výrobca mobilných telefónov Blackberry v poslednom obchodnom kvartáli dokázal výrazne utlmiť stratu. Kanadská spoločnosť v 4. kvartáli (do konca februára) medziročne znížila stratu z 238 miliónov USD (221,6 milióna eur) na 47 miliónov USD.

Spoločnosť Westinghouse Electric vyhlásila bankrot

westinghouse
Pittsburgh/Tokio - Americká spoločnosť Westinghouse Electric, ktorá patrí japonskému konglomerátu Toshiba, dnes požiadala o ochranu pred veriteľmi. Konglomerát sa snaží takýmto spôsobom obmedziť svoje straty.

Náklady Ericssonu na reštrukturalizáciu budú dvakrát vyššie

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson očakáva v tomto roku podstatne vyššie náklady na reštrukturalizáciu, než pôvodne predpokladal.

Hodnota akcií Toshiby klesá pre správy o bankrote Westinghouse

toshiba-logo
Tokio - Hodnota akcií japonského konglomerátu Toshiba prudko klesla v reakcii na správu, že sa chystá vyhlásiť tento týždeň bankrot problematickej americkej jadrovej divízie Westinghouse Electric.

AMPER 2017 – SVĚT ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY

Amper-vystava
Největší elektrotechnická událost v regionu střední Evropy se bude konat v termínu 21. – 24. 3. 2017. V halách brněnského výstaviště se představí 600 vystavovatelů z 22 zemí světa. TERINVEST, pořadatel veletrhu očekává 45 000 návštěvníků.

Electrolux sa dohodol na kúpe americkej firmy Grindmaster-Cecilware

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux dnes oznámil, že sa dohodol na kúpe americkej firmy Grindmaster-Cecilware, ktorá vyrába kávovary a dávkovače nápojov, za 108 miliónov USD (102,53 milióna eur) v hotovosti.

LG Electronics plánuje vybudovať v USA svoju prvú továreň

lg logo2
Soul - Juhokórejský priemyselný konglomerát LG Electronics oznámil, že plánuje vybudovať v USA svoju prvú továreň, ktorá bude vyrábať práčky. Závod v štáte Tennessee prinesie minimálne 600 pracovných miest do konca roka 2019.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...