1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Foxconnu v 1. kvartáli klesol a sklamal očakávania trhu

foxconn logo
Tchaj-pej - Taiwanský výrobca elektroniky Foxconn zaznamenal v prvých troch mesiacoch tohto roka pokles zisku a sklamal očakávania trhu.

Apple zrušil plán výstavby dátového centra v Írsku

Apple Logo1
Dublin/Cork - Apple zrušil plán výstavby dátového centra v Írsku z dôvodu odkladov pri schvaľovaní. Tie projekt v hodnote 850 miliónov eur už zdržali o vyše 3 roky.

Zisk Electroluxu v 1. kvartáli klesol o 46 %

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux zaznamenal v 1. kvartáli výrazný pokles zisku až o 46 %, ktorý prekonal aj odhady analytikov. Dôvodom boli vysoké náklady na reštrukturalizáciu jeho severoamerickej divízie.

Zisk Samsungu v 1. kvartáli prudko stúpol

samsung mobil
Soul - Samsung v 1. kvartáli výrazne zvýšil zisk a pozitívny vývoj očakáva aj v prebiehajúcom štvrťroku. Jedným z dôvodov je vysoký dopyt po pamäťových čipoch. Naopak, v oblasti mobilných telefónov je konkurencia čoraz tvrdšia.

IBM dosiahol v 1. štvrťrok nárast tržieb, už druhý kvartál po sebe

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) vykázal za 1. štvrťrok 2018 nárast tržieb, už druhý kvartál po sebe, a väčší, ako mu predpovedali analytici. Aj zisk spoločnosti prekonal odhady Wall Street.

Robot na recepcii v talianskom hoteli odpovedá na často sa opakujúce otázky

robby pepper
Rím - Robby Pepper môže odpovedať na otázky v taliančine, angličtine a nemčine. Ide totiž o prvého humanoidného robota, ktorý bude túto sezónu slúžiť na recepcii v hoteli pri talianskom jazere Garda.

Čínsky Huawei zvýšil vlani zisk o viac než štvrtinu

huawei logo
Peking - Čínska spoločnosť Huawei Technologies, tretí najväčší výrobca smartfónov na svete, oznámil za minulý rok rast zisku o viac než štvrtinu. Prispelo k tomu zníženie nákladov a dobré výsledky na domácom trhu.

Embraco zatiaľ ponecháva výrobu kompresorov v Taliansku

Embraco compressor
Rím/Bratislava - Vďaka zásahu talianskej vlády Whirlpool predbežne nezruší 500 pracovných miest v Taliansku, ktoré sa podľa medializovaných správ mali presunúť na Slovensko.

Nokia vykázala za 4. kvartál 2017 čistú stratu

nokia logo2
Helsinki - Fínska spoločnosť Nokia vykázala za 4. kvartál 2017 čistú stratu, ale jej prevádzkový zisk prekonal odhady analytikov. Pomohol jej jednorazový príjem od čínskej spoločnosti Huawei.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...