1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Philips predal 12-% podiel v divízii osvetlenia Philips Lighting

philips logo
Amsterdam - Holandská spoločnosť Koninklijke Philips v stredu oznámila, že predala 12-% podiel v divízii osvetlenia Philips Lighting za 547 miliónov eur. Ukončila tak svoju kontrolu nad výrobcom osvetľovacej techniky.

Mühlbauer prehodnocuje svoje rozvojové plány v Nitre

muhlbauer factory
Nitra – Odchod nemeckej spoločnosti Giesecke & Devrient zo Slovenska by nemal ovplyvniť prevádzku spoločnosti Mühlbauer, ktorá pôsobí v nitrianskom priemyselnom parku Juh.

Samsung v 3. kvartáli výrazne zvýšil zisk aj tržby

Samsung Logo 1
Soul - Vedenie Samsungu hovorí pre korupčný škandál o kríze, ale výsledky koncernu za 3. kvartál boli opäť rekordné. Hlavným dôvodom boli vynikajúce výsledky divízie polovodičov. Zvýšili sa však aj predaje smartfónov.

Nintendo zaznamenal v 2. kvartáli výrazný nárast zisku

nintendo logo
Tokio - Japonský výrobca videohier Nintendo zaznamenal v 2. kvartáli svojho finančného roka 2017/18 výrazný nárast zisku o 35 %. Prispel k tomu dopyt po hybridnej hernej konzole Switch.

Zisk Electroluxu v 3. kvartáli prekonal odhady

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux v 3. kvartáli prekonal odhady analytikov a  dosiahol väčší ako očakávaný nárast zisku.

Toshiba najnovšie očakáva čistú ročnú stratu 110 miliárd JPY

toshiba logo
Tokio - Japonský konglomerát Toshiba očakáva čistú ročnú stratu vo výške 110 miliárd jenov (822,43 milióna eur) v dôsledku dane z predaja svojej divízie pamäťových čipov konzorciu firiem pod vedením Bain Capital Private Equity.

Philips zaznamenal v 3. kvartáli pokles čistého zisku o 15 %

philips logo
Amsterdam - Holandský výrobca spotrebnej elektroniky Philips zaznamenal v 3. kvartáli pokles čistého zisku o 15 %. Vedenie koncernu napriek tomu potvrdilo svoju prognózu pre tento rok.

Strata švédskej firmy Ericsson v 3. kvartáli prudko vzrástla

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson oznámil za 3. štvrťrok výrazné prehĺbenie straty. Dôvodom sú podľa firmy "náročné" podmienky na trhu a náklady na reštrukturalizáciu.

Hewlett Packard Enterprise prepustí minimálne 5000 zamestnancov

HPE
Palo Alto - Americká spoločnosť Hewlett Packard Enterprise (HP) plánuje zrušiť minimálne 5000 pracovných miest. Dôvodom je rastúci tlak konkurencie, ktorý spoločnosť núti pokračovať v znižovaní nákladov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...