1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Hewlett Packard Enterprise prepustí minimálne 5000 zamestnancov

HPE
Palo Alto - Americká spoločnosť Hewlett Packard Enterprise (HP) plánuje zrušiť minimálne 5000 pracovných miest. Dôvodom je rastúci tlak konkurencie, ktorý spoločnosť núti pokračovať v znižovaní nákladov.

ELO SYS 2018

ELO SYS 18
Jedno miesto, dva úzko späté odbory, množstvo kvalitných prednášok a konferencií, stovky vystavovateľov , technických noviniek, tisícky návštevníkov a obchodných príležitostí.

Google sa dohodol na kúpe tímu technikov taiwanskej firmy HTC

HTC logo
San Francisco - Americká spoločnosť Google sa dohodla na kúpe tímu technikov taiwanskej firmy HTC za 1,1 miliardy USD (916,13 milióna eur), aby mohla začať s výrobou vlastných telefónov a ďalších zariadení vybavených jej digitálnymi službami.

Toshiba predala divíziu pamäťových čipov konzorciu firiem

toshiba logo
Tokio - Japonský konglomerát Toshiba, ktorý zápasí s veľkými problémami, sa rozhodol predať svoju lukratívnu výrobu pamäťových čipov konzorciu firiem z Japonska, USA a Južnej Kórey za zhruba 2,4 bilióna jenov (17,99 miliardy eur).

Samsung investuje v Číne 7 miliárd USD do výroby pamäťových čipov

Samsung Logo 1
Hongkong - Juhokórejský koncern Samsung Electronics, investuje 7 miliárd USD (5,93 miliardy eur) do čínskeho závodu na výrobu polovodičov, aby uspokojil rastúci dopyt po pamäťových čipoch NAND pre smartfóny a iné zariadenia.

Lenovo sa v 1. kvartáli prepadlo do straty

lenovo logo
Peking - Čínska spoločnosť Lenovo sa v 1. kvartáli svojho finančného roka 2017/18 prepadla do straty, prvej za takmer dva roky. Dôvodom boli problémy s dodávkami pamäťových čipov.

Zisk Sony sa v 1. kvartáli prudko zvýšil

sony logo
Tokio - Koncernu Sony sa po dlhoročnej sanácii darí a v 1. kvartáli fiškálneho roka 2017/18 (do 31. marca 2018) výrazne zvýšil zisk.

Prevádzkový zisk Panasonicu v 1. kvartáli vzrástol o 16,9 %

panasonic logo1
Tokio - Japonský výrobca elektroniky Panasonic oznámil, že v 1. kvartáli finančného roka 2017/18 zaznamenal nárast prevádzkového zisku o 16,9 %. Napriek tomu jeho výsledok mierne zaostal za odhadmi analytikov.

Electrolux zaznamenal v 2. kvartáli nárast zisku o 21 %

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux zaznamenal v 2. štvrťroku nárast zisku o 21 %. Vďačí za to solídnemu dopytu po svojich výrobkoch, najmä v Severnej Amerike, a zlepšeniu pri úspore nákladov.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...