1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

IBM dosiahol v 4. štvrťroku 2018 lepšie výsledky, ako očakávali analytici

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) dosiahol v 4. štvrťroku 2018 lepšie výsledky, ako mu predpovedali analytici.

Apple znížil odhad tržieb za 4. kvartál pre slabý odbyt v Číne

Apple Logo1
San Francisco - Americký technologický gigant Apple urobil vo štvrtok výnimočný krok, keď znížil odhad predaja v uplynulom 4. kvartáli 2018. Riaditeľ Tim Cook to odôvodnil spomalením odbytu iPhonov v Číne, ktorej ekonomiku zasiahol obchodný spor s USA.

Tržby aj zisk IBM v 3. kvartáli klesli viac, ako sa čakalo

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) svojimi výsledkami za 3. kvartál sklamal analytikov. Jeho tržby totiž po krátkom období rastu znova klesli, a to viac, ako ekonómovia odhadovali.

Renesas Electronics sa dohodla na kúpe IDT za 6,7 miliardy USD

electronic chip
Tokio - Japonský výrobca polovodičov, spoločnosť Renesas Electronics v utorok oznámila, že sa dohodla na kúpe amerického výrobcu čipov Integrated Device Technology (IDT) za približne 6,7 miliardy USD (5,79 miliardy eur).

Siemens zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku

Siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens zaznamenal v uplynulom 3. kvartáli finančného roka 2017/18 pokles zisku. Dôvodom boli citeľne vyššie výdavky na dane a slabšie príjmy jeho energetickej divízie.

Zisk Apple v 3. kvartáli prekonal odhady analytikov

Apple Logo1
San Francisco - Americký koncern Apple v 3. kvartáli finančného roka 2017/18 prekonal odhady analytikov. Technologický gigant vďačí za tento výsledok dopytu po svojich smartfónoch, najmä po drahšom iPhone X, a tiež po službách.

Zisk Sony sa v 1. kvartáli takmer strojnásobil

sony logo
Tokio - Zisk japonského koncernu Sony sa v uplynulom kvartáli takmer strojnásobil. Podporili ho stabilný predaj hardvéru, dobré výsledky divízie videohier a dopyt po komponentoch.

Nokia v 2. kvartáli znížila svoju stratu

nokia logo2
Helsinki - Fínska spoločnosť Nokia v 2. kvartáli 2018 znížila svoju stratu, aj keď jej tržby klesli.

Zisk Philipsu v 2. kvartáli klesol

philips logo
Amsterdam - Holandský výrobca spotrebnej elektroniky a zdravotnej techniky Philips zaznamenal v 2. štvrťroku strmý pokles zisku. Dôvodom boli výdavky spojené s odčlenením niektorých prevádzok.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...