1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Huawei zaznamenal za minulý rok nárast tržieb aj zisku

huawei logo
Peking - Čínsky koncern Huawei Technologies, ktorý je tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete, zaznamenal za minulý rok nárast zisku aj napriek tomu, že ho viaceré krajiny preverujú pre podozrenia zo špionáže.

Samsung upozornil, že jeho príjmy za 1. štvrťrok zaostanú za odhadmi trhu

samsung mobil
Soul - Juhokórejský elektronický gigant Samsung Electronics v utorok upozornil, že jeho príjmy za 1. štvrťrok zaostanú za odhadmi trhu. Dôvodom je výraznejší pokles cien pamäťových čipov a menší dopyt po displejoch.

Zisk Panasonicu v 3. kvartáli aj za 9 mesiacov klesol

panasonic logo1
Tokio - Japonský výrobca elektroniky Panasonic v pondelok oznámil pokles prevádzkového zisku v 3. štvrťroku finančného roka 2018/19 o 19 %. Spoločnosť zároveň znížila odhad tržieb za celý rok do 31. marca 2019, hoci sa jej investície do batérií pre elektromobily začali vyplácať.

Čistý zisk firmy Philips klesol vlani o vyše 40 %

philips aurea ambilight sur
Haag - Holandská spoločnosť Philips oznámila za minulý rok pokles zisku o vyše 40 %, na druhej strane zisk z pokračujúcich operácií zaznamenal rast a zvýšili sa aj tržby.

Sony presunie svoju európsku centrálu z Británie do Holandska

sony logo
Londýn - Japonská spoločnosť Sony presunie svoju európsku centrálu z Británie do Holandska, aby sa vyhla problémom spojeným s brexitom. Výroba v Spojenom kráľovstve bude však pokračovať bez zmien.

IBM dosiahol v 4. štvrťroku 2018 lepšie výsledky, ako očakávali analytici

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) dosiahol v 4. štvrťroku 2018 lepšie výsledky, ako mu predpovedali analytici.

Apple znížil odhad tržieb za 4. kvartál pre slabý odbyt v Číne

Apple Logo1
San Francisco - Americký technologický gigant Apple urobil vo štvrtok výnimočný krok, keď znížil odhad predaja v uplynulom 4. kvartáli 2018. Riaditeľ Tim Cook to odôvodnil spomalením odbytu iPhonov v Číne, ktorej ekonomiku zasiahol obchodný spor s USA.

Tržby aj zisk IBM v 3. kvartáli klesli viac, ako sa čakalo

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) svojimi výsledkami za 3. kvartál sklamal analytikov. Jeho tržby totiž po krátkom období rastu znova klesli, a to viac, ako ekonómovia odhadovali.

Renesas Electronics sa dohodla na kúpe IDT za 6,7 miliardy USD

electronic chip
Tokio - Japonský výrobca polovodičov, spoločnosť Renesas Electronics v utorok oznámila, že sa dohodla na kúpe amerického výrobcu čipov Integrated Device Technology (IDT) za približne 6,7 miliardy USD (5,79 miliardy eur).

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...