1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Electroluxu sa v 2. štvrťroku znížil až o 60 %

elektrolux buidling
Štokholm - Zisk švédskeho výrobcu domácich spotrebičov Electrolux AB sa v 2. štvrťroku znížil až o 60 % po zaúčtovaní finančných nákladov spojených s vyšetrovaním francúzskeho úradu pre hospodársku súťaž.

Čínska firma Lenovo zaznamenala najvyššiu celoročnú stratu za 9 rokov

lenovo logo
Hongkong - Čínsky výrobca osobných počítačov Lenovo sa za minulý obchodný rok prepadol do straty, najväčšej za posledných deväť rokov.

Toshiba získala súhlas všetkých regulátorov, môže predať divíziu čipov

toshiba logo
Tokio - Japonská spoločnosť Toshiba získala povolenie na predaj svojej divízie pamäťových čipov. Predaj divízie konzorciu na čele s americkou investičnou spoločnosťou Bain Capital ako posledná odsúhlasila Čína.

ELO SYS 2018

Už tradične sa v rámci odborného sprievodného programu bude dňa 22. 5. 2018 konať 14.ročník Seminára   znalcov   v  odbore   elektrotechnika. 

Zisk Foxconnu v 1. kvartáli klesol a sklamal očakávania trhu

foxconn logo
Tchaj-pej - Taiwanský výrobca elektroniky Foxconn zaznamenal v prvých troch mesiacoch tohto roka pokles zisku a sklamal očakávania trhu.

Apple zrušil plán výstavby dátového centra v Írsku

Apple Logo1
Dublin/Cork - Apple zrušil plán výstavby dátového centra v Írsku z dôvodu odkladov pri schvaľovaní. Tie projekt v hodnote 850 miliónov eur už zdržali o vyše 3 roky.

Zisk Electroluxu v 1. kvartáli klesol o 46 %

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux zaznamenal v 1. kvartáli výrazný pokles zisku až o 46 %, ktorý prekonal aj odhady analytikov. Dôvodom boli vysoké náklady na reštrukturalizáciu jeho severoamerickej divízie.

Zisk Samsungu v 1. kvartáli prudko stúpol

samsung mobil
Soul - Samsung v 1. kvartáli výrazne zvýšil zisk a pozitívny vývoj očakáva aj v prebiehajúcom štvrťroku. Jedným z dôvodov je vysoký dopyt po pamäťových čipoch. Naopak, v oblasti mobilných telefónov je konkurencia čoraz tvrdšia.

IBM dosiahol v 1. štvrťrok nárast tržieb, už druhý kvartál po sebe

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) vykázal za 1. štvrťrok 2018 nárast tržieb, už druhý kvartál po sebe, a väčší, ako mu predpovedali analytici. Aj zisk spoločnosti prekonal odhady Wall Street.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...