1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínsky výrobca počítačov Lenovo sa v roku 2016/2017 vrátil k zisku

lenovo logo
Peking - Čínska spoločnosť Lenovo, najväčší výrobca počítačov na svete, oznámila za 4. kvartál obchodného roka 2016/2017 pokles zisku o viac než 40 %. Za celý obchodný rok sa firma vrátila k zisku, zaostala však za očakávaniami ekonómov.

Čínska Huawei plánuje v Česku preinvestovať do piatich rokov okolo 323 mil. eur

huawei logo
Praha - Čínska technologická spoločnosť Huawei zvýši v Česku objem svojich investícií. Do piatich rokov chce v krajine preinvestovať v prepočte viac než 8,6 miliardy Kč (322,92 milióna eur) a vytvoriť vyše 4000 pracovných miest.

Siemens bude zamestnancov prepúšťať, premiestňovať i prijímať

siemens
Mníchov - Nemecký elektrokoncern Siemens bude pokračovať vo svojej reorganizácii. V jej dôsledku v nasledujúcich rokoch zruší 1700 pracovných miest. Ďalších 1000 presunie do externých servisných firiem, ale nájdu uplatnenie aj na iných pracoviskách firmy.

Samsung sa v 1. kvartáli vrátil do čela najväčších výrobcov smartfónov na svete

samsung mobil
Framingham - Samsung sa v uplynulom kvartáli podľa očakávaní vrátil na vrchol poradia najväčších výrobcov smartfónov na svete pred Apple.

Veľtrh ELO SYS 2017 po prvýkrát v Nitre

EloSys 8 2016
V poradí už 23. ročník medzinárodného veľtrhu ELO SYS sa bude prvýkrát konať v termíne 23. až 26. mája 2017 na výstavisku v Nitre súčasne s Medzinárodným strojársky veľtrhom.

Sony zlepšila odhad čistého zisku za rok 2016/2017 na 73 mld. jenov

sony logo2
Tokio - Japonská spoločnosť Sony by mala za minulý obchodný rok 2016/2017 zaznamenať takmer trojnásobne vyšší čistý zisk, než pôvodne predpokladala. Prispeli k tomu nižšie než pôvodne očakávané náklady, ako aj dobré výsledky vo väčšine divízií.

Tržby IBM klesli v 1. kvartáli o 2,8 % na 18,16 miliardy USD

ibm logo
Armonk - Najväčšiemu svetovému poskytovateľovi IT služieb - spoločnosť IBM sa zatiaľ úplne nedarí strategická reštrukturalizácia. Tržby koncernu v prvých troch mesiacoch tohto roka klesli už dvadsiaty štvrťrok po sebe.

Blackberry dokázal v 4. obchodnom kvartáli výrazne znížiť stratu

blackberry phone
Waterloo - Výrobca mobilných telefónov Blackberry v poslednom obchodnom kvartáli dokázal výrazne utlmiť stratu. Kanadská spoločnosť v 4. kvartáli (do konca februára) medziročne znížila stratu z 238 miliónov USD (221,6 milióna eur) na 47 miliónov USD.

Spoločnosť Westinghouse Electric vyhlásila bankrot

westinghouse
Pittsburgh/Tokio - Americká spoločnosť Westinghouse Electric, ktorá patrí japonskému konglomerátu Toshiba, dnes požiadala o ochranu pred veriteľmi. Konglomerát sa snaží takýmto spôsobom obmedziť svoje straty.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...