1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dôvodom explózií smartfónov Galaxy Note 7 bol dizajn a výroba batérií

samsung mobil
Soul - Juhokórejská spoločnosť Samsung zverejnila výsledky vyšetrovania príčin vybuchovania smartfónov Galaxy Note 7.

Taiwanský Foxconn uvažuje v USA o investícii za vyše 7 miliárd USD

foxconn logo
Londýn - Taiwanská spoločnosť Foxconn uvažuje o výstavbe závodu na výrobu obrazoviek v Spojených štátoch, pričom investícia by mohla presiahnuť 7 miliárd USD (6,58 miliardy eur).

Japonský investor Minebea plánuje v Košiciach vytvoriť 1100 pracovných miest

electrotechnic factory
Košice – Japonská spoločnosť Minebea, ktorá podniká v oblasti elektrotechniky, plánuje v metropole východu postaviť závod a zamestnať tam 1100 ľudí. Oznámil to v Košiciach predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).

Dohoda Nokie a HMD o obnovení výroby telefónov vstúpila do platnosti

nokia logo2
Helsinki - Fínsky koncern Nokia oznámil, že jeho dohoda s firmou HMD Global Oy o obnovení výroby mobilných telefónov značky Nokia vstúpila do platnosti a HMD tak môže začať s ich produkciou.

Samsung Electronics sa možno rozdelí na dve spoločnosti

samsung mobil
Soul - Juhokórejská firma Samsung Electronics sa možno rozdelí na dve spoločnosti tak, ako to požaduje americký hedžový fond Elliott Management. Ten navrhol rozdelenie spoločnosti v októbri s tým, že sa tak zvýši hodnota pre akcionárov.

Siemens kúpi americkú softvérovú firmu Mentor za 4,5 miliardy USD

siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný konglomerát Siemens oznámil, že plánuje kúpiť americkú softvérovú firmu Mentor Graphics za 4,5 miliardy USD (4,13 miliardy eur), aby rozšíril svoje portfólio podnikov.

Toshiba sa v 2. kvartáli dostala z červených čísiel a vykázala zisk

toshiba-logo
Tokio - Japonský elektronický koncern Toshiba sa v uplynulom kvartáli dostal z červených čísiel a zaznamenal prevádzkový zisk. Pomohol mu veľký dopyt po pamäťových čipoch NAND, najmä zo strany čínskych výrobcov smartfónov.

Samsung kupuje amerického výrobcu elektroniky Harman za 8 mld. USD

samsung mobil
Soul - Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics kupuje amerického výrobcu elektroniky Harman International Industries za približne 8 miliárd USD (7,34 miliardy eur).

Zisk Sony sa v 2. kvartáli prepadol o takmer 86 %

sony logo
Tokio - Zisk japonského výrobcu elektroniky Sony v uplynulom kvartáli prudko klesol. Dôvodom boli odpisy spojené s predajom divízie batérií.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...