1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk IBM v 2. kvartáli klesol pre nižšie tržby

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku. Dôvodom boli nižšie tržby. Vedenie spoločnosti však potvrdilo svoju doterajšiu prognózu pre tento rok.

Siemens vyvinul nové okná pre vagóny, ktoré prepustia mobilný signál

siemens
Viedeň/Mníchov - Výskumníci Siemensu vo Viedni vyvinuli nové okná pre vlaky, ktoré výrazne zlepšia príjem mobilného signálu.

Samsung očakáva rekordný zisk za 2. kvartál

Samsung Logo 1
Soul - Juhokórejský koncern Samsung Electronics očakáva rekordný zisk za 2. kvartál 2017.

Novinky z oblasti elektrotechniky, elektroniky a energetiky predstavil veľtrh ELO SYS po prvýkrát v Nitre

EloSys 8 2016
V poradí už 23. ročník  medzinárodného  veľtrhu ELO SYS sa konal v termíne 23. až 26. mája 2017 na výstavisku v Nitre súčasne s Medzinárodným strojársky veľtrhom.

Samsung Electronics uvažuje o zvýšení výrobnej kapacity v Číne

samsung mobil
Soul - Juhokórejský technologický gigant Samsung Electronics uvažuje o zvýšení výrobnej kapacity svojho čínskeho závodu na výrobu pamäťových čipov. Dôvodom je veľký dopyt po týchto produktoch a rekordné tržby z ich predaja.

Čínsky výrobca počítačov Lenovo sa v roku 2016/2017 vrátil k zisku

lenovo logo
Peking - Čínska spoločnosť Lenovo, najväčší výrobca počítačov na svete, oznámila za 4. kvartál obchodného roka 2016/2017 pokles zisku o viac než 40 %. Za celý obchodný rok sa firma vrátila k zisku, zaostala však za očakávaniami ekonómov.

Čínska Huawei plánuje v Česku preinvestovať do piatich rokov okolo 323 mil. eur

huawei logo
Praha - Čínska technologická spoločnosť Huawei zvýši v Česku objem svojich investícií. Do piatich rokov chce v krajine preinvestovať v prepočte viac než 8,6 miliardy Kč (322,92 milióna eur) a vytvoriť vyše 4000 pracovných miest.

Siemens bude zamestnancov prepúšťať, premiestňovať i prijímať

siemens
Mníchov - Nemecký elektrokoncern Siemens bude pokračovať vo svojej reorganizácii. V jej dôsledku v nasledujúcich rokoch zruší 1700 pracovných miest. Ďalších 1000 presunie do externých servisných firiem, ale nájdu uplatnenie aj na iných pracoviskách firmy.

Samsung sa v 1. kvartáli vrátil do čela najväčších výrobcov smartfónov na svete

samsung mobil
Framingham - Samsung sa v uplynulom kvartáli podľa očakávaní vrátil na vrchol poradia najväčších výrobcov smartfónov na svete pred Apple.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...