1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Apple zrušil plán výstavby dátového centra v Írsku

Apple Logo1
Dublin/Cork - Apple zrušil plán výstavby dátového centra v Írsku z dôvodu odkladov pri schvaľovaní. Tie projekt v hodnote 850 miliónov eur už zdržali o vyše 3 roky.

Zisk Electroluxu v 1. kvartáli klesol o 46 %

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux zaznamenal v 1. kvartáli výrazný pokles zisku až o 46 %, ktorý prekonal aj odhady analytikov. Dôvodom boli vysoké náklady na reštrukturalizáciu jeho severoamerickej divízie.

Zisk Samsungu v 1. kvartáli prudko stúpol

samsung mobil
Soul - Samsung v 1. kvartáli výrazne zvýšil zisk a pozitívny vývoj očakáva aj v prebiehajúcom štvrťroku. Jedným z dôvodov je vysoký dopyt po pamäťových čipoch. Naopak, v oblasti mobilných telefónov je konkurencia čoraz tvrdšia.

IBM dosiahol v 1. štvrťrok nárast tržieb, už druhý kvartál po sebe

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) vykázal za 1. štvrťrok 2018 nárast tržieb, už druhý kvartál po sebe, a väčší, ako mu predpovedali analytici. Aj zisk spoločnosti prekonal odhady Wall Street.

Robot na recepcii v talianskom hoteli odpovedá na často sa opakujúce otázky

robby pepper
Rím - Robby Pepper môže odpovedať na otázky v taliančine, angličtine a nemčine. Ide totiž o prvého humanoidného robota, ktorý bude túto sezónu slúžiť na recepcii v hoteli pri talianskom jazere Garda.

Čínsky Huawei zvýšil vlani zisk o viac než štvrtinu

huawei logo
Peking - Čínska spoločnosť Huawei Technologies, tretí najväčší výrobca smartfónov na svete, oznámil za minulý rok rast zisku o viac než štvrtinu. Prispelo k tomu zníženie nákladov a dobré výsledky na domácom trhu.

Embraco zatiaľ ponecháva výrobu kompresorov v Taliansku

Embraco compressor
Rím/Bratislava - Vďaka zásahu talianskej vlády Whirlpool predbežne nezruší 500 pracovných miest v Taliansku, ktoré sa podľa medializovaných správ mali presunúť na Slovensko.

Nokia vykázala za 4. kvartál 2017 čistú stratu

nokia logo2
Helsinki - Fínska spoločnosť Nokia vykázala za 4. kvartál 2017 čistú stratu, ale jej prevádzkový zisk prekonal odhady analytikov. Pomohol jej jednorazový príjem od čínskej spoločnosti Huawei.

Electrolux zaznamenal v 4. kvartáli 2017 nárast zisku aj tržieb

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov, koncern Electrolux, zaznamenal v 4. kvartáli 2017 nárast zisku aj tržieb.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...