1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký výrobca čipov Infineon zvýšil zisk v 2. kvartáli viac než dvojnásobne

electronic chip
Mníchov - Nemecký výrobca čipov Infineon oznámil za 2. štvrťrok obchodného roka 2021/2022 viac než dvojnásobné zvýšenie zisku po tom, ako tržby vzrástli o viac než pätinu. Výsledky spoločnosti naďalej ovplyvňuje výrazný dopyt po polovodičoch vo svete. Informovala o tom agentúra DPA.

Huawei rozsiahlo investuje do výskumu a vývoja

huawei logo
Šen-čen - Čínsky telekomunikačný koncern Huawei rozsiahlo investuje do výskumu a vývoja, aby zmiernil negatívny vplyv sankcií USA.

Tržby švédskej firmy Ericsson vzrástli o viac než desatinu, prekonali očakávania

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson oznámil za 1. štvrťrok pokles zisku o takmer desatinu, na druhej strane, tržby sa o viac než desatinu zvýšili a prekonali očakávania trhov. TASR o tom informuje na základe správ agentúry Reuters a portálu RTTNews.

Huawei vykázal za rok 2021 rekordný zisk

huawei logo
Peking - Čínsky telekomunikačný gigant Huawei v pondelok oznámil rekordný zisk za rok 2021, ktorý medziročne vzrástol takmer o 76 % aj napriek tomu, že ho výrazne zasiahli americké sankcie. Prispeli k tomu výnosy z predaja aktív. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Foxconn bude spoločne s indickým konglomerátom Vedanta vyrábať polovodiče

foxconn logo
Tchaj-pej - Taiwanská spoločnosť Foxconn v pondelok oznámila, že uzavrela partnerstvo s indickým konglomerátom Vedanta na výrobu polovodičov. Chce tak diverzifikovať svoje podnikanie v čase, keď firmy na celom svete čelia nedostatku čipov.

Japonský konglomerát Toshiba výrazne zvýšil zisk za deväť mesiacov

toshiba logo
Tokio - Japonský konglomerát Toshiba oznámil za deväť mesiacov obchodného roka 2021/2022 výrazný rast tržieb a zisku, keď ich podporili dobré výsledky vo všetkých segmentoch. Na druhej strane spoločnosť zhoršila pôvodný odhad tržieb a zisku za celý obchodný rok.  

Telekomunikačný koncern Ericsson zvýšil zisk za rok 2021 takmer o tretinu

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky telekomunikačný koncern Ericsson oznámil za minulý rok rast zisku o takmer tretinu. Výsledky výrazne podporil záver roka napriek tomu, že aj vo 4. kvartáli spoločnosti klesol podiel na významnom čínskom trhu.

Holandský protimonopolný úrad udelil Apple pokutu 5 miliónov eur

Apple Logo1
Amsterdam - Holandský protimonopolný úrad udelil v pondelok americkej spoločnosti Apple pokutu 5 miliónov eur za to, že nesplnila príkaz na otvorenie svojho obchodu s aplikáciami. To by umožnilo poskytovateľom zoznamovacích aplikácií v Holandsku používať alternatívne spôsoby platby.

Firma Philips Electronics oznámila za 4. kvartál prepad zisku o tri štvrtiny

philips logo
Amsterdam - Holandský výrobca elektrospotrebičov Philips Electronics oznámil za 4. štvrťrok pokles čistého zisku o takmer tri štvrtiny. Výsledky firmy ovplyvnili pokračujúce problémy v dodávateľskom reťazci, ako aj vyčlenenie vyššieho objemu financií v súvislosti so sťahovaním respiračných prístrojov z trhu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...