1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Electroluxu v 2. kvartáli strmo vzrástol

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux oznámil, že jeho príjmy za 2. štvrťrok prudko vzrástli, pričom zisk na akciu sa viac ako zdvojnásobil. Koncern to pripísal zvýšeniu cien svojich produktov a inováciám.

Tržby IBM v 2. kvartáli klesli, ale zisk sa zvýšil

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) zaznamenal v uplynulom 2. štvrťroku 2019 podľa očakávania pokles celkových tržieb, ale jeho zisk mierne vzrástol.

Huawei investuje v Taliansku 3,1 miliardy USD

huawei logo
Miláno - Čínska spoločnosť Huawei Technologies oznámila, že v najbližších troch rokoch investuje v Taliansku 3,1 miliardy USD (2,75 miliardy eur). Oznámil to generálny riaditeľ talianskej divízie Huawei Thomas Miao.

Nintendo plánuje presunúť časť výroby herných konzol Switch z Číny do Vietnamu

nintendo logo
Tokio - Japonský výrobca videohier Nintendo plánuje presunúť časť výroby svojich herných konzol Switch z Číny do Vietnamu.

Tržby Xiaomi v 1. kvartáli vzrástli viac, ako sa čakalo

xiaomi logo
Šanghaj - Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi v pondelok vykázal lepšie, ako boli očakávané štvrťročné tržby. Pripísal to stabilnému rastu predaja svojich smartfónov.

Nokia vykázala v 1. kvartáli prevádzkovú stratu

nokia logo2
Helsinki - Fínsky výrobca telekomunikačných zariadení Nokia vo štvrtok nepríjemne prekvapil trhy, keď za 1. kvartál vykázal stratu. Odôvodnil to tvrdou konkurenciou v sieťovom odvetví.

Americká spoločnosť Whirlpool výrazne zvýšila kvartálny zisk

whirlpool
Benton Harbor - Americký výrobca domácich spotrebičov Whirlpool oznámil za 1. štvrťrok vysoký rast zisku. Prispelo k tomu znižovanie nákladov, ako aj zvýšenie cien produktov, ktorými si firma kompenzovala rast surovín a nákladov na dopravu.

Ericsson dosiahol v 1. kvartáli zisk

EricssonLogo
Štokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson v 1. kvartáli prekonal odhady analytikov, najmä vďaka silnému rastu v Severnej Amerike. Spoločnosť zároveň zvýšila svoj výhľad za celý rok.

Tržby aj zisk IBM v 1. kvartáli klesli

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) zaznamenal v uplynulom 1. štvrťroku 2019 väčší, ako očakávaný pokles tržieb. Prispeli k tomu slabý dopyt po jeho najnovších sálových počítačoch a silnejší dolár.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...