1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výroba áut v Británii prudko stúpla, zotrvala však pod úrovňou spred pandémie

british flag
Londýn - Produkcia áut v Británii zaznamenala v máji prudký rast. Zatiaľ čo v máji minulého roka sa v Británii vyrobilo približne 5300 áut, minulý mesiac vyprodukovali britské závody takmer 55.000 vozidiel. Uviedla to v piatok britská Asociácia výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Volkswagen má záujem o prevzatie francúzskej firmy Europcar

volkswagen logo3
Wolfsburg - Volkswagen potvrdil svoj záujem o prevzatie francúzskej spoločnosti Europcar, ktorá pôsobí v oblasti požičiavania áut.

Škoda Auto pre nedostatok čipov a ďalších súčiastok obmedzuje výrobu

Skoda logo
Mladá Boleslav - Česká automobilka Škoda Auto pre nedostatok čipov a ďalších súčiastok obmedzuje výrobu. Škode chýbajú diely pre desiatky tisíc áut.

Nemecké environmentálne skupiny podali námietku proti povoleniu pre závod Tesly

tesla motors logo
Berlín - Nemecké environmentálne skupiny podali oficiálnu námietku proti dočasnému povoleniu Brandenburského úradu pre životné prostredie na stavbu gigantickej továrne (gigafactory) spoločnosti Tesla neďaleko Berlína. Oznámil to v piatok právnik týchto skupín.

Autopriemysel môže s nedostatkom čipov bojovať do konca roka

autonomne vozidla
Bratislava - Automobilový priemysel bude s nedostatkom čipov bojovať do konca roka. Pokiaľ sa výroba čipov nezladí s dopytom, bude ich nedostatok limitovať produkciu a automobilky budú zrejme naďalej pristupovať k selektívnym odstávkam niektorých prevádzok. Vyplýva to z aktuálnej analýzy autosektora spoločnosti Coface.

Výrobca svietidiel plánuje rozšíriť svoju prevádzku v Bánovciach nad Bebravou

Car light
Bánovce nad Bebravou - Nemecký výrobca komponentov pre automobilový priemysel plánuje rozšíriť svoju prevádzku v Bánovciach nad Bebravou o nové výrobné priestory.

Trnavská automobilka mala stopku už 40 výrobných zmien

stellantis logo
Trnava – Už na 40 výrobných zmenách od marca tohto roka musela trnavská automobilka Stellantis Slovakia zastaviť produkciu pre nedostatok polovodičových komponentov nevyhnutných na výrobu vozidiel. Informoval o tom TASR hovorca závodu Peter Švec.

Hyundai Motor údajne rokuje s čínskou vládou o predaji závodu v Pekingu

Hyundai Logo
Soul/Peking - Juhokórejská automobilka Hyundai Motor údajne rokuje s čínskou vládou o predaji jedného zo svojich závodov v Pekingu. Informovala v piatok tlačová agentúra Jonhap s odvolaním sa na nemenované zdroje.

Tatra Trucks v minulom roku dodala 1186 vozidiel a splnila svoje záväzky

tatra logo
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks aj napriek pandemickej situácii a celosvetovému prepadu automobilového priemyslu dosiahla svoje výrobné ciele a splnila svoje záväzky voči zákazníkom. Celkom dodala zákazníkom 1186 vozidiel.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...