1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nové hybridné BMW automaticky vypne spaľovací motor v znečistených mestách

BMW Logo1
Mníchov – Nové hybridné automobily BMW automaticky vypnú svoje spaľovacie motory v silne znečistených mestských oblastiach a prejdú na čisto elektrický režim jazdy v rámci znižovania emisií z vozidiel.

Aliancia Renaultu s Nissanom zostáva prioritou francúzskej vlády

renault logo 300x200
Paríž - Aliancia francúzskej automobilky Renault s japonským partnerom Nissanom zostáva prioritou kabinetu v Paríži v prípade akejkoľvek ďalšej konsolidácie s koncernom Fiat-Chrysler Automobiles (FCA). Vyhlásil to francúzsky minister financií Bruno Le Maire.

Pre VW je spolupráca s Fordom dôležitá z geografického a strategického hľadiska

Volkswagen Company logo
Wolfsburg – Herbert Diess, šéf koncernu Volkswagen (VW), uviedol, že spolupráca nemeckej automobilky s americkým Fordom v oblasti perspektívnych technológií má veľkú budúcnosť.

Predaj automobilky Škoda Auto v máji klesol, nadol ho stiahol prepad v Číne

Skoda logo2
Praha - Česká automobilka Škoda Auto dodala v máji zákazníkom 104.900 vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to bolo o 6,6 % menej. Dôvodom je najmä pokles predaja na najväčšom trhu značky, v Číne. Uviedla to česká firma.

Predaj áut v Číne sa aj v máji znížil, 11. mesiac po sebe

cars parking2
Peking - Predaj áut v Číne sa aj v máji znížil, už jedenásty mesiac po sebe. Dlhodobý pokles automobilového priemyslu v krajine tak nevykazuje žiadne známky ústupu. Vyplýva to z údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov (CAAM).

Nissan chce požiadať Renault o výrazné zníženie jeho podielu vo firme

Nissan Logo1
Tokio/Paríž - Automobilka Nissan chce požiadať Renault, aby výrazne znížil svoj podiel v japonskej firme zo súčasných 43,4 %, výmenou za podporu jeho fúzie s koncernom Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

ZF Slovakia plánuje rozširovať výrobu v Leviciach

priemyselny park3
Levice – Akciová spoločnosť ZF Slovakia začala s výstavbou nového skladovacieho a logistického centra v priemyselnom parku Levice – Géňa.

Nissan je opatrne optimistický pokiaľ ide o partnerstvo s Renault-FCA

nissan logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor je optimistická, pokiaľ ide o kombinované partnerstvo s koncernmi Renault a Fiat Chrysler Automobiles (FAC), ak bude naďalej chránené vlastníctvo technológií vyvinutých v priebehu dvoch desaťročí spolupráce s Renaultom.

Produkcia áut v Británii sa v apríli prepadla o 44,5 %

car factory big
Londýn - Britská automobilová produkcia v apríli prudko klesla. Dôvodom boli zatvárania v súvislosti s brexitom.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...