1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nový závod spoločnosti Magna v Kechneci má začať výrobu tento rok

magna logo
Kechnec – Spoločnosť Magna otvára v Kechneci pri Košiciach nový závod zameraný na tzv. pokročilé asistenčné systémy riadenia (ADAS) a elektrifikáciu. Slúžiť bude dvom európskym výrobcom automobilov a novému globálnemu hráčovi, informovala vo štvrtok spoločnosť.

Výroba áut v ČR klesla takmer o pätinu, zasiahli ju čipy aj vojna na Ukrajine

cars parking3
Praha - Výroba osobných áut v Česku klesla za 1. kvartál tohto roka takmer o pätinu. Je to dôsledok pokračujúcich problémov s dodávkami polovodičov a narušených dodávateľských reťazcov pre vojnu na Ukrajine. Informoval o tom server iDNES.cz.

Tesla zaznamenala v 1. kvartáli rekordné tržby aj zisk

tesla motors logo
Austin - Tesla aj napriek globálnym problémom s dodávateľskými reťazcami a pandémiou spôsobenom narušením produkcie v Číne zaznamenala v 1. kvartáli rekordné tržby aj zisk.

Volkswagen má za sebou slabý 1. kvartál, odbyt koncernu padol o 21,9 %

volkswagen logo3
Wolfsburg - Nemecký koncern Volkswagen (VW) zostáva pod tlakom predovšetkým pre nedostatok polovodičov. Jeho marcový odbyt medziročne padol takmer o tretinu.

Spoločnosť Range Rover vsadila na digitálne osvetlenie od spoločnosti ZKW

ZKW Logonew
Inteligentné LED reflektory zaisťujú neoslňujúce diaľkové svetlo a dokážu premietať animácie na vozovku

General Motors a Honda budú spoločne vyvíjať cenovo dostupné elektromobily

general motors logo company
Detroit/Tokio - Americký koncern General Motors (GM) a japonská automobilka Honda budú spoločne vyvíjať cenovo dostupné elektrické vozidlá. Rozšíria tak svoje partnerstvo, ktoré už zahŕňa modely poháňané plynom, batérie a technológiu autonómneho riadenia.

Volkswagen zredukuje počet modelov a sústredí sa na prémiový trh

Volkswagen Company logo
Wolfsburg - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) do konca dekády zredukuje počet modelov so spaľovacím motorom aj za cenu nižšieho objemu predaja, aby sa mohla sústrediť na výrobu ziskovejších prémiových vozidiel. Uviedol to v stredu jej finančný riaditeľ Arno Antlitz pre noviny Financial Times (FT).

Toyota a Honda vo februári zvýšili globálnu produkciu

honda logo 1
Tokio - Toyota a Honda na rozdiel od ostatných japonských automobiliek dokázali minulý mesiac prekonať problémy s dodávkami súčiastok a zvýšili globálnu produkciu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Tesla na štyri dni zastavila produkciu vo svojom šanghajskom závode

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla pozastavil na štyri dni výrobu vo svojom závode v Šanghaji. Dôvodom je lockdown, o ktorom vedenie mesta rozhodlo pre opätovne sa zvyšujúci počet prípadov ochorenia COVID-19.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...