1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Skupina ENEL zaznamenala vlani nárast výnosov o 14 % na 73,4 mld. eur

Bratislava (TASR) - Skupina ENEL zaznamenala za rok 2010 podľa predbežných výsledkov výnosy v hodnote 73,4 miliardy eur, čo v medziročnom porovnaní predstavovalo nárast o 14 %.

Zisk ropného koncernu Exxon Mobil vzrástol vo 4. kvartáli o 53 %

New York (TASR) - Americký ropný koncern Exxon Mobil zaznamenal vlani vo 4. štvrťroku medziročný rast zisku o 53 %, pod čo sa najväčšou mierou podpísali rast cien ropy a zvýšenie produkcie.

Kolektory THERMO|SOLARU ohrievajú vodu už aj na streche sveta

solar_panel
Žiar nad Hronom (TASR) - Exotický Nepál sa stal už 46. krajinou, v ktorej boli nainštalované slnečné kolektory z produkcie najväčšieho slovenského výrobcu tohto sortimentu - firmy THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom.

Čistý zisk Philips Electronics vyskočil vo 4. kvartáli 2010 o 79 %

philips logo
Amsterdam (TASR) - Philips Electronics dokázal vlani v poslednom kvartáli medziročne zvýšiť čistý zisk o 79 %. Napriek tomu sklamal očakávania trhu.

Swatch mal vlani rekordné tržby

swatch logo
Ženeva (TASR) - Švajčiarsky výrobca hodiniek, firma Swatch, dosiahla minulý rok rekordné tržby, ktoré sa vyšplhali na 6,44 miliardy švajčiarskych frankov (5,03 miliardy eura). To je o 18,8 % viac ako v predchádzajúcom roku 2009.

Z výsledkov a.s. JAVYS,Transpetrol a ST nevyplýva potreba ich privatizácie

Bratislava 19. januára (TASR) - V pôsobnosti Ministerstva hospodárstva (MH) SR sú dve akciové spoločnosti so 100-% majetkovou účasťou štátu - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS), a. s., Bratislava, a Transpetrol, a. s., Bratislava - a jedna spoločnosť Slovak Telekom (ST), a. s., v ktorej má rezort hospodárstva 34-% podiel.

SPP zostáva aj v roku 2011 kľúčovým dodávateľom zemného plynu na Slovensku

spp_logo_1
Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) si aj v tomto roku udržal pozíciu kľúčového dodávateľa zemného plynu na Slovensku. Aj napriek intenzívnemu konkurenčnému prostrediu na plne liberalizovanom trhu dosiahla spoločnosť z pohľadu uzatvorených kontraktov celkový trhový podiel 75 %.

Spoločnosť AAA Auto zaznamenala v 4. štvrťroku nárast predaja v SR o 45 %

Bratislava 11. januára (TASR) - Predaj spoločnosti AAA Auto sa na Slovensku v 4. štvrťroku 2010 zvýšil v medziročnom porovnaní o 45 % a potvrdzuje tak postupné oživenie trhu.

Skupina Siemens v SR dosiahla obrat 713 miliónov eur

siemens
Ako uviedol dnes v Bratislave na výročnej tlačovej konferencii generálny riaditeľ Siemens, s. r. o., a hlavný predstaviteľ Siemens AG na Slovensku Vladimír Slezák, o nárast sa zaslúžili najmä dodávky technológie pre elektronický systém výberu mýta a pre novú paroplynovú elektráreň v Malženiciach.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...