1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobca nákladných áut Volvo zatvoril väčšinu závodov

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných vozidiel Volvo AB v stredu uviedol, že väčšina výrobných závodov skupiny je v súčasnosti zatvorená a zamestnanci vo viacerých krajinách boli dočasne prepustení.

Čistý zisk E.ON vlani klesol, ale tržby vzrástli

eon building
Düsseldorf - Najväčší nemecký energetický koncern E.ON v stredu informoval, že jeho čistý zisk v minulom roku 2019 klesol. A zároveň oznámil novú dividendovú politiku.

Americké automobilky budú mať závody odstavené pravdepodobne aj v apríli

cars parking2
Washington - Tri americké automobilky známe ako Veľká trojka plánujú predĺžiť súčasnú odstávku svojich závodov z marca aj na určité obdobie apríla. Dôvodom je fakt, že šírenie nového koronavírusu v USA a za hranicami sa zatiaľ nepodarilo dostať pod kontrolu.

Líder na trhu priemyselných nehnuteľností ohlásil ďalšiu expanziu

CTPark insdustrial hall
Trnava, Prešov, – Nedávne zhodnotenie posledného kvartálu minulého roka na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností ukázalo, že tento segment neustále rastie a priemyselných plôch na Slovensku každoročne pribúda.

VTG získala majoritu v slovenskom železničnom nákladnom dopravcovi Carbo Rail

Carborail logotrain
Bratislava - Spoločnosť VTG Rail Logistics GmbH získala majoritný podiel v slovenskom železničnom nákladnom dopravcovi Carbo Rail, s.r.o. („CRR“). Podpis zmlúv sa uskutočnil 18. februára 2020 v Hamburgu.

Budeme sa sústrediť na efektivitu logistických procesov

Dachser antonov plane
Rozhovor s: Roman Stoličný, Country Manager Liegl & DACHSER.

IMMOPARK Žilina sa rozrastá. Generálnym dodávateľom objektov je HSF System SK

HSF system logo
Žilina – V modernom priemyselnom parku IMMOPARK Žilina vyrastie ďalší objekt s rozlohou 11 500 m2. Generálnym dodávateľom nových priemyselných priestorov je žilinská stavebná spoločnosť HSF System SK.

SSC opraví most v Nižnej za 1,78 milióna eur bez DPH

bridge
Bratislava – Odstránenie havarijného stavu mosta v Nižnej zabezpečí Slovenská správa ciest (SSC) za 1,78 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Spotreba elektriny vlani na Slovensku klesla, SE výrobu zvýšili

electricity pylons 4
Bratislava – Spotreba elektrickej energie na Slovensku vlani klesla na 30.309 gigawatthodín (GWh), čo je oproti roku 2018 zníženie o 2,1 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...