1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

S prechodom na elektromobilitu sa mení logistický vzorec

gefco logo
Bratislava - S prechodom na elektromobilitu z naftových a benzínových motorov sa mení logistický vzorec, pretože sa menia dodávatelia. Uviedol to generálny riaditeľ logistickej spoločnosti Gefco pre región Slovensko - Česká republika Aleksander Raczynski.

Spoločnosť ExxonMobil spúšťa ponuku Mobil EV™ pre elektrické vozidlá s batériou

exxon mobile
Frankfurt, Nemecko - Spoločnosť ExxonMobil oznámila celosvetové spustenie ponuky Mobil EV™ pre 2019 IAA, ktorý obsahuje celú škálu tekutín a mazív navrhnutých tak, aby vyhovovali vyvíjajúcim sa požiadavkám na hnacie ústrojenstvo elektrických batériových vozidiel.

Hydinári sú radi, že sa zaviedla povinnosť označovať krajinu pôvodu mäsa

nakupovanie1
Bratislava - Slovenskí hydinári sú radi, že sa zaviedla povinnosť označovania krajiny pôvodu mäsa v prípade pokrmov a hotových jedál pre zariadenia verejného stravovania.

Ingka Group, vlastník IKEA, kúpila 7 veterných fariem v Rumunsku

wind turbine big
Štokholm - Švédska skupina Ingka Group, ktorá vlastní väčšinu obchodov IKEA, oznámila, že kúpi 80-percentný podiel v siedmich rumunských veterných farmách od výrobcu veterných turbín Vestas za 136 miliónov eur.

ŽP Podbrezová obmedzujú prácu na päť dní, reagujú tak na menej objednávok

steel factory3
Podbrezová - Železiarne Podbrezová (ŽP) obmedzili vo svojej oceliarni pracovný režim a prešli zo sedemdňového pracovného týždňa na päťdňový s trojzmennou prevádzkou.

Mesto Trenčín vybuduje štyri nabíjacie stanice pre elektromobily

charging e car
Trenčín – Mesto Trenčín chce vo všetkých štyroch mestských častiach vybudovať verejne prístupné nabíjacie stanice pre elektromobily.

Ceny stavebných prác v júli 2019 medzimesačne vzrástli o 0,5 %

growth chart 3
Bratislava - Ceny stavebných prác v júli 2019 oproti júnu vzrástli o 0,5 %. V porovnaní s júlom 2018 sa zvýšili o 4,2 %. V priemere od začiatku roka ceny stavebných prác medziročne vzrástli o 4 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Opel spúšťa v Eisenachu výrobu mestského SUV Grandland

opel logo 2
Rüsselsheim/Eisenach - Fabrika nemeckej automobilky Opel v Eisenachu zažije nový štart. Továreň, ktorá sa viac než dve desaťročia zameriavala na výrobu malých modelov, začne v stredu s produkciou mestského SUV Grandland.

Najväčší nárast osobnej leteckej dopravy zaznamenáva Afrika

Airport 1
Brusel - Najväčší nárast leteckej dopravy v prvom polroku 2019 bol zaznamenaný nad Afrikou. Uviedla v utorok belgická televízna stanica RTBF s poukázaním na štatistické údaje Medzinárodného združenia letísk (ACI World).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...