1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Nestlé vlani vzrástol viac, ako analytici odhadovali

nestle building
Vevey - Zisk švajčiarskeho potravinárskeho gigantu Nestlé v minulom roku vzrástol viac, ako ekonómovia odhadovali. Podporil ho najmä odbyt divízie Nestlé Skin Health.

Vysoká pokuta stiahla Airbus vlani do straty

Airbus A380 tail
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že za rok 2019 vykázal čistú stratu. Dôvodom bola vysoká pokuta vo výške 3,6 miliardy eur v súvislosti so škandálom s podplácaním a tiež náklady na vývoj lietadla A400M. Airbus si zároveň stanovil nové ciele pre rok 2020.

Rozšírenie novobanského závodu má priniesť približne 175 nových miest

priemyselny park3
Nová Baňa - Novobanský závod Tristone Flowtech Slovakia, ktorý sa zaoberá výrobou plastových súčiastok v automobilovom priemysle, plánuje rozšíriť svoj výrobný areál.

Koncern Heineken vlani zvýšil zisk viac než o 13 %

heineken logo 1
Amsterdam - Holandský pivovarnícky koncern Heineken vlani zvýšil svoj zisk o 13,2 % na 2,17 miliardy eur. Dôvodom je zvýšenie produkcie piva rovnako ako jeho ceny. Druhý najväčší výrobca piva na svete počíta s pokračovaním rastu aj v tomto roku.

Airbus očakáva, že do 10 rokov predá viac než 1000 A321XLR s predĺženým doletom

airbus a 380
Singapur - Európsky výrobca lietadiel Airbus je presvedčený, že do 10 rokov predá viac než 1000 lietadiel A321XLR, teda verzie úzkotrupého stroja A321neo s predĺženým doletom. Uviedol to na aerosalóne v Singapure šéf marketingu Airbusu Francois Caudron.

Daimler oznámil prepad ročného zisku o 66 %, vo 4. kvartáli evidoval stratu

daimler logo big
Stuttgart - Nemecká automobilka Daimler oznámila za minulý rok pokles zisku o dve tretiny, keď zaznamenala vysoké náklady spojené so štrukturálnymi zmenami a emisnou kauzou. Navyše, za 4. kvartál sa prepadla do straty.

Mesto pripravuje lokalitu na výstavbu rodinných domov

building houses Construction
Levoča – Mesto Levoča v súčasnosti pripravuje lokalitu na výstavbu rodinných domov. Primátor Miroslav Vilkovský pre TASR uviedol, že celý projekt Krupný jarok je rozdelený do dvoch etáp, pričom v prvej by malo vzniknúť 30 pozemkov vo veľkosti od 500 do 700 štvorcových metrov.

Model Kia XCeed a koncept „Imagine by Kia“ získali ocenenie iF Design Awards 2020

KIA logo big
SOUL - Mestský crossover Kia XCeed, vyrábaný v závode Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom, a koncept „Imagine by Kia“ získali prestížne ocenenia iF Design Awards 2020.

ZSSK uvádza do prevádzky svoje najnovšie stredisko technicko-hygienickej údržby a rušňové depo vo Vrútkach

train2
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) spustila procesy kolaudácií technológií a budov strediska technicko-hygienickej údržby (THÚ) a rušňového depa vo Vrútkach. Po jeho skončení bude mať ZSSK na Turci svoju najmodernejšiu prevádzku THÚ.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...