1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

InoBat a Gotion podpísali dohodu o spoločnom podniku na výrobu batérií

Inobat logo 23
Bratislava - Spoločnosti InoBat a Gotion High-Tech 13. septembra v Berlíne podpísali predbežnú dohodu o spoločnom podniku na výstavbu gigafabriky na výrobu batérií pre elektrické vozidlá (EV) Gotion InoBat Batteries.

Povolenia na výstavbu domov v Nemecku klesajú, odvetvie žiada stimuly

german flag1
Wiesbaden - Povolenia na výstavbu bytových domov v Nemecku v júli 2023 strmo klesli, medziročne o 31,5 %. Oznámil to v pondelok spolkový štatistický úrad Destatis. Uviedol pritom, že oslabovanie dopytu sužuje stavebný aj realitný sektor.

Aktivita v írskom stavebnom sektore klesla najvýraznejšie za osem mesiacov

Construction 33
Dublin - Aktivita v írskom stavebnom sektore zaznamenala v auguste najprudší pokles za osem mesiacov. Pod nepriaznivé výsledky v írskom stavebníctve sa podpísal najmä vývoj v oblasti komerčných stavieb. Informovali o tom servery RTTNews a tradingeconomics.

Viaceré energetické spoločnosti ponúkajú priamy výkup prebytočnej elektriny

electric energy
Bratislava - Viaceré energetické spoločnosti ponúkajú možnosti, ako spracovávať prebytočnú elektrinu vyrobenú pomocou fotovoltických panelov (FVE). Domácnosti či firmy môžu jej prebytky posunúť buď inému odberateľovi, alebo využiť produkt Virtuálna batéria, pomocou ktorého dokážu elektrinu "uskladniť".

Z Bratislavy začala lietať pravidelná linka spoločnosti Aegean do Atén

bratislava airport
Bratislava - Na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika pribudlo ďalšie priame letecké spojenie, tentoraz priamo do gréckej metropoly, Atény. Pravidelnú linku odštartovala vo štvrtok (14. 9.) letecká spoločnosť Aegean, člen aliancie Star Alliance. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová.

Orlen na Slovensku zvýšil počet čerpacích staníc na 90, plánuje ďalšie akvizície

PKN Orlen logo
Bratislava - Nadnárodná skupina Orlen v tomto roku takmer zdvojnásobila počet čerpacích staníc na Slovensku na 90 a plánuje ďalšiu expanziu. Cieľom spoločnosti je stať sa po Slovnafte dvojkou na slovenskom trhu, informoval vedúci odboru externej komunikácie Orlen Unipetrol RPA Pavel Kaidl.

Diaľnice, trate aj nové byty v ČR v ohrození, štát začína mať nedostatok kameňa

construction machinery
Praha - Ani náklady v astronomickej výške 1,2 bilióna Kč (48,99 miliardy eur), ani mimoriadne zložité povoľovacie procesy. Najväčšou prekážkou pre výstavbu vysokorýchlostných tratí v Česku je nedostatok kameniva.

V košickom závode Siemens Healthineers vyrobili od začiatku roka 1000 ultrazvukov

Siemens
Košice - V košickom závode Siemens Healthineers vyrobili od začiatku roka 1000 ultrazvukov. Špecializovanú montáž všeobecných zobrazovacích a kardiovaskulárnych ultrazvukových systémov v priemyselnom parku odštartoval Siemens Healthineers Slovensko potom, ako sem vlani v decembri presťahoval výrobu z Ázie.

Pre opravu železničného priecestia budú v Kriváni dopravné obmedzenia

Railway 1
Kriváň  – Pre opravu železničného priecestia budú v centre obce Kriváň v Detvianskom okrese v najbližších dňoch dopravné obmedzenia. TASR to potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová s tým, že pre organizáciu dopravy v tomto úseku osadia dopravné značky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...