1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spirit AeroSystems sa rozdelí, jeho aktíva kupujú Boeing a Airbus

Plane engine1
Chicago/Toulouse - Americký výrobca lietadiel Boeing spätne odkúpi svojho dodávateľa Spirit Aerosystems za takmer 5 miliárd USD. Navyše, aktivity firmy zamerané na Európu prevezme európsky výrobca Airbus. Rozhodnutie padlo po tom, ako sa Spirit Aerosystems dostal do pozornosti regulačných úradov za kvalitu dodávaných dielov.

Nemecko zaznamenalo nový rekord vo výrobe elektriny z obnoviteľných zdrojov

Solar panels1
Berlín - Nemecko zaznamenalo nový rekord vo využívaní obnoviteľných zdrojov energie. Za 1. polrok tohto roka sa tieto zdroje na produkcii elektriny v krajine podieľali takmer 60 %. Za prvých šesť mesiacov minulého roka to bolo tesne nad 50 %.

Sanofi plánuje investovať v Nemecku do 1,5 miliardy eur

Sanofi logo
Paríž/Berlín - Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi by mal čoskoro oznámiť investíciu až za 1,5 miliardy eur do svojho závodu vo Frankfurte nad Mohanom, kde vyrába liek na liečbu cukrovky. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na nemecký ekonomický denník Handelsblatt.

Nestlé počíta do konca roka so stabilným rastom tržieb

nestle building
Frankfurt nad Mohanom - Švajčiarsky potravinársky gigant Nestlé očakáva po zvyšok roka stabilný rast tržieb. Dôvodom je ochladenie inflácie, uviedol šéf koncernu Markus Schneider pre švajčiarsky týždenník Schweiz am Wochenende.

Čína sprísňuje kontrolu nad vzácnymi zeminami

rare earths 1
Peking - Čína sprísňuje štátnu kontrolu nad ťažbou a spracovaním vzácnych zemín. Na základe nariadenia, ktoré vydala v sobotu (29. 6.) vláda v Pekingu, sa zdroje vzácnych zemín považujú za majetok štátu, ktorý bude dohliadať na rozvoj tohto odvetvia.

Londýnske letisko Heathrow očakáva tento rok rekordný počet pasažierov

Heathrow airport
Londýn - Londýnske letisko Heathrow upravilo prognózu počtu pasažierov, ktorých plánuje tento rok vybaviť, na takmer 83 miliónov. Ak sa odhad potvrdí, bude to znamenať nový rekord, ktorý prekoná ten pôvodný spred piatich rokov.

Na Tankových dňoch Laugaricio predstavili Švédi ľahký tank CV90120

tanks army
Trenčianske Stankovce - Výrazné posilnenie výzbroje Ozbrojených síl (OS) Slovenskej republiky môže priniesť ľahký tank CV90120. Švédska spoločnosť BAE Systems Hägglunds ho v sobotu predstavila v rámci Tankových dní Laugaricio v areáli neďaleko obce Trenčianske Stankovce v Trenčianskom okrese.

Nemecká vláda chce rozšíriť využívanie geotermálnej energie

geothermal plant
Berlín - Nemecký minister hospodárstva a ochrany klímy Robert Habeck chce rozšíriť využívanie geotermálnej energie. V piatok predložil návrh zákona, ktorý predpokladá urýchlenie povoľovacích konaní pre geotermálne zariadenia, tepelné čerpadlá a zásobníky tepla.

Obrat Plzeňského Prazdroja Slovensko vlani stúpol na takmer 167 mil. eur

Pilser urquell
Bratislava - Obrat Plzeňského Prazdroja Slovensko vlani dosiahol takmer 167 miliónov eur a medziročne vzrástol o 14 %. Na priamych aj nepriamych daniach spoločnosť zaplatila vyše 54 miliónov eur, čo je najviac v celej jej histórii. Spotrebná daň z toho pritom predstavovala takmer 26,5 milióna eur.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...