1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Aktivita vo výrobnom sektore v USA zostala v apríli nízka

usa map flag
Washington - Aktivita vo výrobnom sektore v USA zostala v apríli nízka, aj keď sa nové objednávky mierne zlepšili a zamestnanosť stúpla. Dôvodom nízkej aktivity sú vyššie náklady na pôžičky a prísnejšie podmienky úverov. To zvyšuje riziko recesie v tomto roku. Ukázali to v pondelok výsledky prieskumu Inštitútu pre riadenie zásob (ISM).

Aktivita v čínskom výrobnom sektore v apríli nečakane klesla

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore v apríli nečakane klesla a na najnižšiu úroveň za štyri mesiace. Ukázali to v nedeľu oficiálne údaje čínskeho štatistického úradu.

Rast výrobných cien v Nemecku sa v marci spomalil

german flag1
Wiesbaden - Rast výrobných cien v Nemecku sa aj v marci 2023 spomalil, už už šiesty mesiac po sebe, a viac ako ekonómovia očakávali. Dosiahol pritom najmenšie tempo za 22 mesiacov, od júna 2021. Ukázali to vo štvrtok predbežné údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Nové objednávky v priemysle vo februári 2023 medziročne vzrástli o 5,9 %

slovakia flag
Bratislava - Hodnota nových objednávok v priemysle vo februári 2023 medziročne vzrástla o 5,9 % a dosiahla objem 5,96 miliardy eur. Medzimesačne po zohľadnení sezónnych vplyvov sa nové objednávky v priemysle vo februári zvýšili o 4,2 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemysel zaznamenal vo februári 2023 medziročný pokles tržieb o 1,5 %

decline
Bratislava - Priemysel zaznamenal vo februári 2023 medziročný pokles tržieb o 1,5 %. Najdôležitejšiemu odvetviu v štruktúre ekonomiky zotrvali tržby v záporných hodnotách už druhý mesiac v rade. Pokles evidovala väčšina zo 16 odvetví priemyslu. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselná produkcia vo februári 2023 medziročne poklesla o 4,7 %

decline
Bratislava - Priemyselná produkcia SR vo februári 2023 medziročne poklesla o 4,7 %. Medzimesačne (oproti januáru 2023) po zohľadnení sezónnych vplyvov sa priemyselná produkcia zvýšila o 2,3 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Vo februári v priemysle zabrali najmä hutníci a automobilky

slovakia flag
Bratislava - K rastu spracovateľského priemyslu vo februári významne prispeli najmä hutnícky a automobilový priemysel. Uviedol to Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank v komentári k údajom o februárovej priemyselnej produkcii, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR

Nemecké priemyselné objednávky vzrástli vo februári najprudšie za vyše 1,5 roka

german flag1
Wiesbaden - Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali vo februári nečakane prudký rast, ktorý bol zároveň najvyšší za 20 mesiacov. Informoval o tom portál tradingeconomics, ktorý zverejnil najnovšie údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Priemyselná produkcia v Taliansku sa na začiatku roka vrátila k poklesu

italian flag
Rím - Po výraznom oživení v závere minulého roka zaznamenala priemyselná produkcia v Taliansku na začiatku tohto roka opäť medzimesačný pokles, keď výraznejšie klesla najmä produkcia kapitálových tovarov a polotovarov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...