1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Časti nového zdroja vykurovania Prievidze budú hotové na jeseň

teplaren1
Prievidza - Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH) pokračuje v prípravách zabezpečenia budúceho vykurovania Prievidze, Novák a Zemianskych Kostolian. Investície plánuje dokončiť na jeseň tohto roka. Skonštatoval to v stredu (19. 4.) počas kontrolného dňa predseda predstavenstva firmy Rastislav Januščák.

Volkswagen vybuduje v Indonézii ekosystém batérií pre elektrické vozidlá

Volkswagen Company logo
Jakarta/Hannover - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) vybuduje ekosystém batérií pre elektrické vozidlá v Indonézii, kde bude spolupracovať s viacerými zahraničnými firmami vrátane čínskeho producenta nerastných surovín Zhejiang Huayou Cobalt.

Počet elektrických áut vyrobených v Nemecku tento rok vzrastie o 50 %

elektromobil nabijanie
Berlín - Nemecké združenie automobilového priemyslu VDA očakáva, že počet elektrických áut vyrobených v krajine výrazne vzrastie. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Kuba nemá dostatok motorových palív na pokrytie svojich potrieb

oil barrels
Havana - Kuba nemá dostatok motorových palív na pokrytie svojich potrieb. Dôvodom sú nízke dodávky zo zahraničia. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a Reuters.

Záujem domácností o obnoviteľné zdroje energie výrazne narástol

Solar panels1
Bratislava - Záujem o inštaláciu obnoviteľných zdrojov energií (OZE) výrazne narástol. Napríklad Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) k aprílu v programe Zelená domácnostiam eviduje 8015 vyplnených žiadostí o poukážku, ktoré zatiaľ neboli aktivované.

Vývoz ruských ropných produktov tankermi vzrástol v marci o vyše 17 %

oil barrels
Moskva - Export ruských ropných produktov tankermi vzrástol v marci v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom na dennej báze o vyše 17 %. Celkový objem exportu dosiahol v marci 12,374 milióna ton, zatiaľ čo vo februári to bolo 9,531 milióna ton.

Slnko a veterná energia sa vlani podieľali 12 % na svetovej produkcii elektriny

solarne panely
Paríž – Podiel elektriny zo slnka a vetra na celkovej produkcii vzrástol v roku 2022 na rekordných 12 %. Uhlie však zostalo významným zdrojom elektriny. Vyplýva to z výpočtov, ktoré v stredu zverejnil vo svojej správe Global Electricity Review klimatický a energetický inštitút Ember. TASR o tom informuje na základe správy AFP.  

AIIB podporuje projekty solárnej energie spoločnosti Masdar v Uzbekistane

Solar panels1
PEKING - Ázijská banka pre investície do infraštruktúry (AIIB) podpísala tri nové dohody o úveroch na financovanie projektov v celkovej výške 83,6 milióna USD ako súčasť dlhového financovania vo výške 396,4 milióna USD pre spoločnosť Abu Dhabi Future Energy Company PJSC (Masdar) na výstavbu troch fotovoltických elektrární

Shell predpokladá silné obchodovanie s plynom v 1. štvrťroku

shell gas station 1
Londýn - Ropný koncern Shell vo štvrtok oznámil, že očakáva vyššiu produkciu skvapalneného zemného plynu (LNG) v 1. štvrťroku 2023 po výpadkoch vo svojich austrálskych závodoch v minulom roku, ako aj stabilné príjmy z obchodovania s LNG.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...