1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spotreba elektriny v Nemecku v roku 2022 klesla o 4 %

electricity pylons 4
Bonn - Spotreba elektriny v Nemecku v minulom roku výrazne klesla, uviedol spolkový úrad na reguláciu sieťových odvetví Bundesnetzagentur (BNetzA). Naopak, nemecká produkcia elektriny sa mierne zvýšila.

Prvý tanker prepravujúci LNG z USA dorazil do Nemecka

LNG
Berlín - Prvá z pravidelných zásielok skvapalneného zemného plynu (LNG) zo Spojených štátov dorazila v utorok do Nemecka. Je to súčasť snahy pomôcť Berlínu nahradiť dodávky energií z Ruska.

Príjmy Iraku z ropy za rok 2022 presiahli 115 miliárd USD

Oil Well6
Bagdad - Príjmy Iraku z ropy za rok 2022 presiahli 115 miliárd USD (107,65 miliardy eur) podľa predbežných údajov, ktoré v utorok zverejnilo ministerstvo ropného priemyslu. To je najviac za štyri roky a tento výsledok nasleduje po prepade cien komodity po vypuknutí pandémie nového koronavírusu v roku 2020.

Bulharsko uzavrelo dohodu s tureckou štátnou plynárenskou spoločnosťou Botas

gas fire2
Sofia - S cieľom zabezpečiť si dodávky plynu podpísalo Bulharsko dohodu s tureckou štátnou plynárenskou spoločnosťou Botas.

Spotreba elektriny vo Švédsku sa môže do roku 2035 zdvojnásobiť

swedish flag
Štokholm - Spotreba elektriny vo Švédsku sa môže do roku 2035 zdvojnásobiť v dôsledku plánov na dekarbonizáciu a masívnu elektrifikáciu priemyslu aj celej spoločnosti. To si bude vyžadovať rýchle rozšírenie výroby aj kapacity elektrickej siete. Upozornila na to tento týždeň Švédska agentúra pre energetiku,

Vykurovanie Košíc geotermálnym teplom podporil aj minister K. Hirman

geothermal plant
Košice – Projekt využitia geotermálnej energie pri Ďurkove na vykurovanie Košíc podporil aj aktuálny dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman. "V maximálnej možnej miere sa vynasnažím pomôcť nielen k udeleniu štatútu významnej investície.

Svetová spotreba uhlia sa tento rok zvýši a dosiahne nový rekord

mine vagon
Paríž - Svetová spotreba uhlia sa tento rok zrejme dostane na nový rekord z dôvodu pretrvávajúco vysokého dopytu, uviedla Medzinárodná energetická agentúra (IEA).

ČEZ dostal prvé tri ponuky na výstavbu nového bloku jadrovej elektrárne Dukovany

Nuclear Energy Plant
Praha - Česká energetická spoločnosť ČEZ dostala prvé tri ponuky na výstavbu nového bloku v jadrovej elektrárni Dukovany. A to od francúzskej EDF, juhokórejskej KHNP a americko-kanadskej skupiny Westinghouse, uviedol v stredu český výrobca elektriny. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Spoločnosť Slovnaft ukončila plánované odstávky roka 2022

slovnaft refinery
Bratislava – Bratislavská rafinéria Slovnaft ukončila plánované odstávky roka 2022. Informovala o tom spoločnosť.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...