1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dovoz ropy do Japonska vlani vzrástol o vyše 8 %, bol to prvý rast za desaťročie

oil barrels
Tokio - Japonsko zvýšilo vlani dovoz ropy o takmer desatinu a prvýkrát za posledné desaťročie zaznamenal dovoz ropy do ostrovnej krajiny za celý rok rast. Zatiaľ čo však objem ropy vzrástol o menej než 10 %, hodnota dovozu tejto komodity vyskočila takmer dvojnásobne na rekordnú úroveň.

Holandsko aj naďalej plánuje do októbra uzatvoriť ložisko plynu Groningen

gas fire big
Amsterdam - Holandská vláda aj naďalej plánuje do októbra ukončiť produkciu plynu z ložiska Groningen, jedného z najväčších ložísk plynu v Európe. Napriek tomu, že toto ložisko by mohlo riešiť problémy na trhu so zemným plynom, ďalšia ťažba je podľa vlády rizikom pre miestne komunity.

Greenway vlani zdvojnásobil počet zákazníkov, nabíjačiek aj dodanej energie

electromobil battery recharging
Bratislava – Spoločnosť Greenway vlani na Slovensku a v Poľsku zdvojnásobila počet nabíjačiek pre elektromobily na 1000 kusov, počet zákazníkov sa zvýšil na 52.000 a množstvo dodanej energie zákazníkom na 8738 megawatthodín (MWh) z 3007 MWh v roku 2021.

Bratislavská vodárenská spoločnosť zmení ceny vodného a stočného

bvs logo
Bratislava – V regióne pôsobnosti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) sa od 24. januára zmení cena vodného a stočného. TASR o tom informoval riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka s tým, že táto zmena pre priemernú trojčlennú rodinu znamená mesačné navýšenie platby o menej ako tri eurá mesačne.

JAVYS vlani zrealizovala päť prepráv vyhoreného jadrového paliva

javys logo
Bratislava – Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) vlani uskutočnila štyri prepravy vyhoreného jadrového paliva z III. a IV. bloku jadrovej elektrárne V2 Jaslovské Bohunice a jednu prepravu z I. bloku jadrovej elektrárne Mochovce.

Cena tepla vyrobená z odpadu v Košiciach stúpne, naďalej však bude tretinová

Teplaren Kosice
Košice - V tomto roku plánuje firma Kosit dodať teplo pre Košice v objeme 50.000 až 60.000 megawatthodín (MWh). Cena za jednu MWh dodávky do sústavy centrálneho zásobovania teplom bude na úrovni 36,24 eura, čo predstavuje približne 31 % z priemernej regulovanej ceny tepla pre domácnosti na Slovensku.

Čínsky koncern CNOOC plánuje tento rok rekordný objem produkcie

cnooc logo
Peking - Čínsky ropný a plynárenský koncern CNOOC plánuje tento rok zvýšiť produkciu ropy a plynu na rekordných až 660 miliónov barelov ropného ekvivalentu (1 barel = 159 litrov).

Maďarské domácnosti a firmy znížili spotrebu plynu koncom roka zhruba o štvrtinu

hungarian flag
Budapešť - Spotreba zemného plynu maďarskými domácnosťami aj podnikmi klesla v poslednom mesiaci minulého roka zhruba o štvrtinu a za celý rok takmer o pätinu. Uviedlo to maďarské ministerstvo energetiky. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI.

Belgicko rokuje s firmou Engie o predĺžení životnosti dvoch jadrových reaktorov

Nuclear Energy Plant
Brusel - V Bruseli začalo ďalšie kolo rokovaní medzi federálnou vládou a francúzskou energetickou skupinou Engie Electrabel o možnosti desaťročného predĺženia životnosti dvoch jadrových reaktorov v Belgicku - Doel 4 a Tihange 3.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...