1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nord Stream 2 nie je pre Slovensko problém, tvrdí šéf Eustreamu

eustream logo1
Bratislava - Dekádu po plynovej kríze v roku 2009 je Slovensko výrazne lepšie pripravené na akékoľvek možné problémy s dodávkami zemného plynu. Stáva sa tak skutočnou plynárenskou križovatkou Európy, cez ktorú môže prúdiť plyn z každej svetovej strany.

Zisk Gazpromnefti v 3. kvartáli padol o pätinu

oil barrels
Moskva - Zisk Gazpromnefti v 3. kvartáli padol o pätinu z dôvodu zníženia cien ropy, aj keď denná produkcia vzrástla.

Distribúcia elektriny v okolí Trenčína bude bezpečnejšia i ekologickejšia

Pylon 2
Trenčín - Spoločnosť Západoslovenská distribučná investovala viac ako 840.000 eur do modernizácie jedného z najporuchovejších vedení, ktoré zabezpečovalo distribúciu elektrickej energie do Trenčína a priľahlých obcí.

Belgicko a Holandsko sa sporia o plynovú elektráreň v ich pohraničí

gas fire big
Brusel - Belgická federálna ministerka energetiky Marie-Christine Marghemová dostala list od svojho holandského rezortného kolegu Erica Wiebesa,

Dopyt po rope vo vyspelých štátoch bude klesať, len v rozvíjajúcich porastie

oil barrels
Viedeň - Dopyt po rope vo vyspelých a vysoko industrializovaných krajinách sa po roku 2020 zmení z mierneho rastu na pokles.

Americký ropný koncern Occidental sa v 3. kvartáli prepadol do straty

occidental petrol corp
Houston 5. novembra (TASR) - Americký ropný koncern Occidental Petroleum sa v 3. štvrťroku prepadol do straty. Výsledky, okrem iného, ovplyvnili náklady spojené s kúpou konkurenčnej firmy Anadarko Petroleum.

Na sídlisku Klokočina zmodernizovali druhú časť vykurovacieho systému

plynarenstvo
Nitra – Druhá etapa modernizácie vykurovacieho systému na najväčšom nitrianskom sídliska Klokočina je ukončená. Spoločnosť Metrostav, ktorá bola poverená rekonštrukciou, v týchto dňoch dokončila práce na takzvanom Okruhu 1.

Pokles cien ropy znížil zisk ropného koncernu Chevron o viac než tretinu

Chevron Gas Station
San Ramon - Americký ropný koncern Chevron oznámil za 3. kvartál pokles zisku o viac než tretinu, čo je dôsledok výrazného zníženia cien ropy. Vplyv slabších cien na trhu nedokázalo vykompenzovať ani zvýšenie produkcie z bridlicových ložísk.

Pokles cien ropy skresal zisk ropného koncernu Exxon Mobil takmer o polovicu

exxon mobile
New York - Americký ropný koncern Exxon Mobil zaznamenal za 3. štvrťrok prepad zisku približne o polovicu. Podobne ako v prípade ďalších ropných firiem aj najväčšia americká ropná spoločnosť doplatila na pokles cien ropy.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...