1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Šéf Daimler Truck varuje pred závislosťou od batérií z Číny

Daimler logo1
Hannover - Nemecký výrobca nákladných vozidiel Daimler Truck sa obáva dominancie Číny v oblasti batérií a extrémne vysokej závislosti Nemecka od dovozu z ázijskej krajiny. Uviedol to šéf automobilky Martin Daum pre agentúru DPA, od ktorej správu prevzala TASR.

Skupina Stellantis varuje pred hrozbou zatvorenia tovární v Británii

Stellantis Board
Londýn - Automobilka Stellantis varovala britskú vládu, že pokiaľ nedosiahne zmeny v dohode o brexite, bude možno prinútená zatvoriť svoje továrne v Spojenom kráľovstve. Spoločnosť uviedla, že ohrozená je výroba elektrických áut, keďže ich vývoz do EÚ by vzhľadom na nové pravidlá o pôvode komponentov mohol čeliť clu vo výške 10 %.

O výrobe Trinity EV vo Wolfsburgu sa zatiaľ nerozhodlo

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) stále zvažuje možnosť prestavby svojej továrne vo Wolfsburgu v Nemecku na výrobu novej generácie elektrických vozidiel (EV) s názvom Trinity alebo výstavbu novej továrne na tieto modely. Uviedol to v stredu finančný riaditeľ Arno Antlitz. 

Jaguar investuje počas piatich rokov do vývoja elektroáut 17 miliárd eur

Jaguar Land Rover
Bratislava - Automobilka Jaguar Land Rover (JLR) v nasledujúcich piatich rokoch investuje do elektromobility 15 miliárd libier (17,003 miliardy eur). Investície pôjdu okrem programu výroby vozidiel do autonómnych a digitálnych technológií, umelej inteligencie a zručností ľudí.

Hyundai Motor plánuje odísť z Ruska a predať svoje závody kazašskej firme

Hyundai Logo
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motor plánuje odísť z Ruska a predať tam svoje výrobné závody kazašskej spoločnosti. Uviedli to juhokórejské médiá. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Automobilky budú predstavovať zdroj príjmov pre polovodičový sektor

cars parking2
Bratislava - Globálny trh polovodičov bude čeliť viacerým výzvam, najmä pokračujúcim dôsledkom geopolitickej situácie a nedostatku talentu. Automobilový priemysel však zrejme bude predstavovať významný zdroj príjmov pre celý polovodičový sektor v najbližšom období.

Autá vyrábané v Európe sú čoraz ťažšie a väčšie

cars parking2
Mníchov – Autá vyrábané v Európe sú čoraz väčšie a ťažšie. Hlavným dôvodom je rastúci dopyt po športovo-úžitkových vozidlách (SUV) a elektromobiloch, tvrdí francúzska poradenská spoločnosť Inovev. Autá Made in Europe sú v súčasnosti v priemere o sedem centimetrov vyššie, o desať širšie a o 20 dlhšie ako v roku 2000.

Prevádzkový zisk Mercedes-Benz za 1. štvrťrok vzrástol

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Nemecká automobilka Mercedes-Benz zaznamenala v 1. štvrťroku 2023 nárast prevádzkového zisku, keďže sa jej podarilo zmierniť vplyv vysokej inflácie. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a AFP.

Predaj EV povedie k poklesu globálnej spotreby paliva na konci tohto desaťročia

car refill fuel
New York - Predaj elektrických vozidiel (EV) povedie k poklesu globálnej spotreby paliva na konci tohto desaťročia. Najnovšie štúdie odhadujú, že k poklesu dopytu po benzíne a nafte dôjde najneskôr do roku 2030, keďže dopyt po ekologickejších autách stúpa.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...