1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SPP zostáva aj v roku 2011 kľúčovým dodávateľom zemného plynu na Slovensku

spp_logo_1
Bratislava (TASR-OTS) - Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) si aj v tomto roku udržal pozíciu kľúčového dodávateľa zemného plynu na Slovensku.

Bielorusko sa dohodlo s Ukrajinou na transporte ropy cez prístav Odesa

Kyjev (TASR) - Bielorusko dnes podpísalo s Ukrajinou dohodu, ktorá mu umožní dovážať ropu aj z iných krajín ako z Ruska, a to cez terminál na ukrajinskom pobreží Čierneho mora.

Podľa THERMO|SOLARu je zníženie dotácií zlou správou pre trh kolektorov

solarne_panely
Žiar nad Hronom 11. januára (TASR) - Zámer Ministerstva hospodárstva SR znížiť výšku dotácií pre domácnosti na kúpu slnečných kolektorov na polovicu, považuje najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov, spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar so sídlom v Žiari nad Hronom za nepriaznivú správu, ktorá môže viesť k ďalšiemu poklesu trhu.

Transnefť súhlasí so zvýšením poplatkov za tranzit ropy v Bielorusku

Moskva 11. januára (TASR) - Ruský prevádzkovateľ ropovodov spoločnosť Transnefť súhlasí s 12,5-% zvýšením poplatkov za tranzit ropy cez územie Bieloruska od 1. februára 2011.

ČEZ v nasledujúcich piatich rokoch výrazne zvýši investície

CEZ_logo
Praha 10. januára (TASR) - Spoločnosť ČEZ bude v nasledujúcich piatich rokoch investovať o desiatky miliárd korún viac než v minulých rokoch.

E.ON spustila do prevádzky paroplynovú elektráreň pri Malženiciach

Bratislava 10. januára (TASR) - Energetická spoločnosť E.ON začiatkom roka 2011 uviedla do komerčnej prevádzky paroplynovú elektráreň pri obci Malženice v okrese Trnava, ktorá má inštalovaný elektrický výkon 430 megawattov (MW) a ročne vyrobí viac ako 3 miliardy kWh ekologickej elektriny.

Bielorusko ohlásilo zvýšenie poplatkov za prepravu komodity

Minsk 10. januára (TASR) - Od prvého februára dôjde k zvýšeniu tranzitného poplatku za ruskú ropu exportovanú do Európy o 12,5 %.

SES Tlmače získali nový kontrakt na Kube za 7,5 milióna eur

Zástupcovia akciovej spoločnosti Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače uzatvorili kontrakt v hodnote vyše 7,5 milióna eur s kubánskou niklovou spoločnosťou UNION del NIQUEL MOA.

Udržateľná budúcnosť závisí od evolúcie fotovoltiky

2. decembra sa v priestoroch hotela Carlton uskutočnil ďalší ročník medzinárodnej konferencie o fotovoltike. Panelisti zo Slovenska, Čiech, Holandska i Nemecka predstavili stav fotovoltiky v Európe, nové technológie a možnosti ďalšieho rozvoja.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...