1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Wattenfall predáva poľské divízie poľským firmám Tauron a PGNiG

electricityPylon
Štokholm - Švédska spoločnosť Vattenfall sa dnes dohodla na predaji svojej divízie Gornoslaski Zaklad Electroenergetyczny (GZE) poľskej energetickej spoločnosti Tauron za 4,63 miliardy zlotých (1,12 miliardy eur).

Z fondu BP na odškodnenie za haváriu v Mexickom zálive vyplatili 5 mld. USD

BP
New York - Britská ropná firma BP vyplatila za ekologickú katastrofu v Mexickom zálive doteraz vyše 5 miliárd USD (3,46 miliardy eur). Finančné odškodnenie si prevzalo presne 204.434 poškodených.

Rokovania o ropovode so samosprávou pokračujú

juraj_miskov
Bratislava - Minister hospodárstva Juraj Miškov sa za účasti zástupcov spoločnosti Bratislava Schwechat Pipeline (BSP) a Transpetrol, a.s., stretol s primátorom mesta Bratislava Milanom Ftáčnikom.

Talianska Eni má v Líbyi opäť šance, problémy môžu mať Rusko a Čína

Oil well 3
Miláno/Londýn - Talianska ropná spoločnosť Eni má opäť šance získať prakticky stratený líbyjský ropný trh po tom, ako povstalci vstúpili do hlavného mesta Tripolis a oznámili, že vláda Muammara Kaddáfího sa končí.

Kapacita plynových zásobníkov v SR dosiahla vlani 2,86 miliardy m3

gas_fire_big
Bratislava - Celková kapacita plynových zásobníkov na území SR dosiahla v minulom roku 2,86 miliardy kubických metrov (m3), pričom maximálny denný ťažobný výkon bol približne 35 miliónov m3 a maximálny denný vtlačný výkon 29 miliónov m3.

Poľsko by mohlo už do piatich rokov začať ťažbu bridlicového plynu

bridlicovy_plyn
Varšava - Výraznejšia produkcia bridlicového plynu by sa mohla spustiť v Poľsku už do piatich rokov. To by bolo podstatne skôr, ako sa pôvodne plánovalo. Informoval o tom v dnešnom vydaní poľský denník Rzeczpospolita, ktorý citoval Kamlesha Parmara, šéfa energetickej spoločnosti Lane Energy Poland.

Juhokórejský Kogas má záujem o skvapalnený plyn od Gazpromu

gas-pipeline_big
Moskva - Juhokórejská firma Kogas rokuje s ruským plynárenským koncernom Gazprom o nákupe skvapalneného zemného plynu (LNG) z plánovaného závodu vo Vladivostoku.

ČEZ Slovensko má po 7 mesiacoch uzavretých už viac ako 50.000 zmlúv

CEZ_worker_big
Bratislava - ČEZ Slovensko má po siedmich mesiacoch na slovenskom retailovom trhu uzavretých viac ako 50.000 zmlúv. Samotnú dodávku oboch energií, teda elektriny aj zemného plynu, prvým odberateľom začala spoločnosť 1. júla tohto roku.

H. Chávez pripravuje znárodnenie ťažby a spracovania zlata

hugo_chavez
Caracas - Venezuelský prezident Hugo Chávez oznámil, že čoskoro vydá dekrét, na základe ktorého vláda získa kontrolu nad ťažbou a spracovaním zlata v krajine.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...