1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ericsson dosiahol v 1. kvartáli zisk

EricssonLogoŠtokholm - Švédsky výrobca telekomunikačných zariadení Ericsson v 1. kvartáli prekonal odhady analytikov, najmä vďaka silnému rastu v Severnej Amerike. Spoločnosť zároveň zvýšila svoj výhľad za celý rok.

Ericsson dosiahol za tri mesiace do konca marca 2019 prevádzkový zisk 4,9 miliardy švédskych korún (468,28 milióna eur), zatiaľ čo vlani v rovnakom období vykázal stratu 312 miliónov SEK. To je výrazne lepší výsledok ako zisk 2,8 miliardy SEK, ktorý mu predpovedali analytici.

A čistý zisk v sledovanom období dosiahol 2,4 miliardy SEK po strate 700 miliónov SEK pred rokom.

Tržby v 1. kvartáli vzrástli o 13 % na 48,9 miliardy SEK z vlaňajších 43,4 miliardy SEK.

Švédska spoločnosť eviduje stabilné zlepšovanie ziskovosti po redukcii nákladov a vďaka rastúcemu dopytu po 5G zariadeniach. Zdá sa, že Ericssonu sa už podarilo odraziť od dna po poklese výdavkov na siete zo strany telekomunikačných operátorov v polovici dekády.

Ericsson teraz očakáva, že trh mobilných telekomunikačných zariadení v tomto roku porastie o 3 %, namiesto pôvodne odhadovaných 2 %.

Jeho prevádzková marža bez nákladov na reštrukturalizáciu a jednorazových položiek dosiahla 7,2 %.

Spoločnosť, ktorej hlavnými konkurentmi sú čínsky Huawei a fínska Nokia, chce do roku 2020 dosiahnuť prevádzkovú maržu bez nákladov na reštrukturalizáciu vo výške viac ako 10 %.

Ericsson ale zároveň upozornil, že prebiehajúce vyšetrovania zo strany americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) a Ministerstva spravodlivosti USA by mohli viesť k „materiálnym, finančným a iným opatreniam“.

25.04.2019 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...