1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Protherm Production expanduje

protherm logo1Skalica - Spoločnosť Protherm Production zo Skalice otvorila nový blok administratívnych priestorov pre svojich terajších aj budúcich zamestnancov. Ide o novú budovu za 600-tisíc eur s kapacitou pre 60 ľudí.

Zatiaľ čo iné firmy si kancelárie prenajímajú, spoločnosť patriaca nemeckému koncernu Vaillant Group stavila na istotu. „V Skalici má s nami materská skupina dlhodobé plány, investovala preto do výstavby vlastnej budovy, ktorá nám poslúži ešte mnoho rokov,“ povedal riaditeľ spoločnosti Protherm Production, Peter Kuba.

Do závodu sa vlani preinvestovalo 3,6 milióna eur. V tomto roku predstavuje objem investícii až 6 miliónov eur. „Ide o finančné prostriedky koncernu Vaillant Group. Nikdy sme nečerpali eurofondy ani daňové úľavy od štátu,“ upresnil P. Kuba.

Nová administratívna budova

Tri poschodia o výmere viac ako 600 m2, priestranné, svetlé a klimatizované kancelárie v štýle open office, s rekuperáciou i vonkajším tienením. Výškovo nastaviteľné stoly, ergonomické stoličky – takto vyzerajú nové priestory v Protherm Production. Vybavenie kancelárií bolo konzultované s miestnou architektkou dizajnu, a to v súlade so súčasnými trendami.

Prípravné práce na výstavbu budovy odštartovali ešte v auguste 2017 a stavba bola kompletne dokončená v marci 2018. Následne sa rozbehlo sťahovanie pracovných tímov a technológií do nových priestorov. Výsledkom je riešenie na najbližšie roky a zároveň priestorová rezerva pre neustále sa rozrastajúce tímy.

Zásadnú zmenu v areáli spoločnosti však nepostrehnete. Fasáda novej budovy je na prvý pohľad úplne rovnaká ako komplex ostatných budov. Prestavalo sa však priľahlé parkovisko. Rozrástlo sa o viac ako 30 miest a do konca roka spoločnosť plánuje aj otvorenie ďalšieho, s novými 24 parkovacími miestami.

Ďalšie novinky a investície

Otvorenie novej budovy však nie je jedinou novinkou. Hoci Protherm Production vyrobil za rok 2017 historicky najviac, rekordných 500.000 kusov zariadení na vykurovanie a prípravu teplej vody, vo výrobných úspechoch pokračuje. Tento rok sa znovu predpokladá 10 % nárast výroby. Spoločnosť má v súčasnosti okolo 600 zamestnancov.

„Pokiaľ ide o ďalšie investície, okolo 3,7 milióna eur ide tento rok do nášho vývojového centra. Súčasťou Protherm Production je totiž jedno z najmodernejších centier na vývoj kotlov v strednej Európe,“ povedal Peter Kuba.

27.07.2018

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...