1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Singapore Airlines by mali obnoviť lety 737 MAX do konca roka

boeing logo bigSingapur - Singapurská letecká spoločnosť Singapore Airlines predpokladá, že lietadlá 737 MAX od Boeingu uvedie opätovne do prevádzky do konca tohto roka. Uviedol to v utorok viceprezident aerolínií Lee Lik Hsin. Pre Boeing by to znamenalo návrat lietadla na významný ázijský trh po takmer troch rokoch.    

Letecký úrad v Singapure schválil návrat lietadla, ktoré bolo stiahnuté z oblohy v marci 2019 po dvoch tragických nehodách, už v septembri tohto roka. Letecká spoločnosť Singapore Airlines ich však stále nenasadila, keďže potrebuje, aby návrat do prevádzky 737 MAX potvrdili aj regulačné úrady v ďalších ázijských krajinách. Singapore Airlines vlastní šesť lietadiel 737 MAX a ďalších 31 strojov má objednaných.

"Dúfame, že sa tak stane čo najskôr," povedal Lee Lik Hsin na stretnutí s novinármi. "Počítame s tým, že sa tak udeje ešte pred koncom tohto roka," dodal.

S návratom 737 MAX do prevádzky už súhlasili úrady v Indii, Malajzii, Austrálii aj v Japonsku. Povolenie však stále nedala Indonézia a najmä Čína, ktorej trh je pre letecké spoločnosti kľúčový.

Šéf Boeingu David Calhoun v októbri informoval, že spoločnosť pracuje na tom, aby Čína dala lietadlu zelenú do konca roka. Navyše, cez víkend agentúra Reuters uviedla, že čínsky úrad je s úpravami stroja 737 MAX, ktoré by mali zaistiť bezpečný let, spokojný. To podľa agentúry naznačuje, že Peking zákaz letov 737 MAX čoskoro zruší.

26.11.2021 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...