1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pokles aktivity v nemeckom stavebníctve bol vo februári najslabší za takmer rok

constructionBerlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v poklese, tempo poklesu sa však spomalilo na najnižšiu úroveň za takmer rok. Čiastočne k tomu prispelo zotavenie v oblasti inžinierskych stavieb, ktorá sa po mesiacoch poklesu vrátila k rastu.

Uviedla to spoločnosť S&P Global, ktorá zverejnila najnovšie výsledky prieskumu.

Index nákupných manažérov (PMI) pre nemecký stavebný sektor dosiahol vo februári 48,6 bodu oproti 43,3 bodu v predchádzajúcom mesiaci. Napriek výraznému zvýšeniu indexu výsledky stále predstavujú pokles aktivity v sektore, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Tempo poklesu sa však spomalilo, a to na najnižšiu úroveň za 11 mesiacov.

Z jednotlivých oblastí stavebníctva sa darilo najmä oblasti inžinierskych stavieb. Aktivita v tomto segmente zaznamenala vo februári prvý rast za takmer rok. Na druhej strane, oblasť komerčných stavieb, ktorá zahrnuje obchody, sklady a kancelárske priestory, pokračovala v poklese, pričom jeho tempo sa mierne zrýchlilo. Klesla aj aktivita v oblasti bytovej výstavby, pokles v tomto segmente bol však o niečo miernejší než v prípade komerčných stavieb.

15.03.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...