1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Plzeňský Prazdroj zvýšil v minulom obchodnom roku zisk zhruba o 30 %

beer1Praha - Česká pivovarnícka spoločnosť Plzeňský Prazdroj dosiahla za minulý obchodný rok rast zisku zhruba o 30 %. Dopomohol k tomu rast tržieb, ktoré sa zvýšili takmer o desatinu.

Ako spoločnosť uviedla tento týždeň, zisk pred zdanením dosiahol za obchodný rok 2016/2017 (od apríla do konca marca) 4,8 miliardy Kč (186,81 milióna eur). V predchádzajúcom obchodnom roku dosiahla firma zisk pred zdanením na úrovni 3,7 miliardy Kč. Medziročne to predstavuje rast o 29,8 %. Tržby dosiahli takmer 16 miliárd Kč, čo znamená rast o 8 %, keď spoločnosť zvýšila objem predaja na domácom aj zahraničných trhoch.

"Za posilnením objemu minuloročných predajov, keď celková výroba piva Plzenského Prazdroja vzrástla medziročne o 5,7 %, stojí najmä rastúci záujem o tradičné české pivá, najmä Pilsner Urquell," uviedol šéf Prazdroja Grant Liversage.

Dodal, že tento rok Plzeňský Prazdroj odštartoval realizáciu investície do rozšírenia výroby Pilsner Urquell. "Celkovo by sa investícia do rozšírenia kapacity výroby Pilsner Urquell mala pohybovať okolo 11 miliónov eur," uzatvoril šéf Prazdroja.

21.12.2017 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...