1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobca smartfónov Foxconn plánuje výrobu elektrických áut

foxconn logoTchaj-pej - Taiwanská spoločnosť Foxconn Technology Group, zmluvný výrobca smartfónov pre americký koncern Apple a ďalšie svetové značky, predstavila v pondelok plány na výrobu elektromobilov pre svetové automobilky. Pôjde o podobný zmluvný model ako pri smartfónoch.

Ide o významný míľnik, ktorý by mohol posilniť dôveryhodnosť taiwanského výrobcu elektroniky ako vážneho uchádzača o tajný automobilový projekt spoločnosti Apple.

Foxconn v pondelok na svojom podujatí Technology Day predstavil modely SUV a sedan. Sú to koncepčné vozidlá, ktoré plánuje vyrábať skôr pre automobilových zákazníkov ako predávať pod vlastnou značkou.

Sedan Model E, vyvinutý v talianskom dizajnérskom dome Pininfarina, má byť uvedený na trh v roku 2023, informovala spoločnosť. Model E pojme päť osôb a na jedno nabitie má dojazd 750 kilometrov.

Foxconn ako klientov spomenul automobilku Fisker a taiwanskú skupinu Yulong.

Noviny Taiwan News minulý týždeň napísali, že medzi ďalších potenciálnych zákazníkov patrí automobilka Stellantis, ktorá vznikla spojením spoločností Fiat Chrysler a Peugeot, ale Foxconn to nepotvrdil.

Foxconn je najväčší výrobca smartfónov iPhone, čo mu poskytuje výhodu dôveryhodného potenciálneho partnera pre Apple, ktorý zvažuje rozšírenie výroby o automobily.

V rámci svojho posunu k výrobe automobilov Foxconn koncom septembra schválil investíciu 280 miliónov USD (241,38 milióna eur) do kúpy automobilového závodu v Ohiu od startupu Lordstown Motors.

Foxconn Technology Group chce vyrábať autá aj autobusy pre značky v Číne, Severnej Amerike, Európe a na ďalších trhoch, pričom klienti môžu meniť ich vzhľad a vlastnosti.

29.10.2021 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...