1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v Španielsku v novembri klesla najviac za takmer dva roky

spanish flagMadrid - Priemyselná produkcia v Španielsku klesla v novembri medziročne o viac než 1 %, čo predstavuje prvý pokles priemyselnej výroby za osem mesiacov a najvýraznejší za takmer dva roky. Vývoj do veľkej miery ovplyvnila produkcia energií.

Informovali o tom agentúra Reuters a portál tradingeconomics, ktoré zverejnili najnovšie údaje španielskeho štatistického úradu INE.

Ako úrad v stredu uviedol, priemyselná produkcia upravená o sezónne a kalendárne vplyvy klesla v novembri medziročne o 1,1 % po nadol revidovanom októbrovom raste o 2,1 %. Pôvodne bol za október uvádzaný rast priemyselnej výroby na úrovni 2,5 %.

Výsledky predstavujú prvý pokles priemyselnej produkcie v Španielsku od marca minulého roka. Zároveň bol najvýraznejší od februára 2021.

Najviac sa pod to podpísala produkcia v oblasti energií, ktorá zaznamenala medziročný pokles o 9,7 %. V predchádzajúcom mesiaci vzrástla o 3,3 %.

V medzimesačnom porovnaní sa priemyselná produkcia v Španielsku znížila v novembri o 0,7 %. Tempo poklesu sa tak mierne zrýchlilo, keď v októbri dosiahlo po revízii smerom nahor 0,6 %. Pôvodne bol októbrový medzimesačný pokles uvádzaný na úrovni 0,4 %.

18.01.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...