1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zemný plyn bude aj naďalej dodávať Slovenský plynárenský priemysel

gas meterZvolen – Zemný plyn bude pre mesto Zvolen aj naďalej dodávať Slovenský plynárenský priemysel, a. s., Bratislava. Vyplýva to z výsledku verejného obstarávania (VO) na zákazku na dodávku zemného plynu pre mesto.

O vyhlásení obstarávania rozhodli zvolenskí mestskí poslanci na vlaňajšom septembrovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Výsledkom VO je dodávka zemného plynu a prevzatie záruky za odchýlku v sume 202.143 eur s DPH za jeden rok. Medzi odbernými miestami budú napríklad dve zvolenské základné školy, niekoľko materských škôl i Centrum voľného času Domino. Výsledok VO schválilo zvolenské mestské zastupiteľstvo vlani v decembri.

Samospráva uvádza, že do termínu na predkladanie ponúk boli predložené tri a komisia ich všetky vyhodnotila. Neskôr sa uskutočnila elektronická aukcia a zapojili sa do nej dvaja uchádzači. „V elektronickej aukcii bol na prvom mieste Slovenský plynárenský priemysel, a. s., Bratislava. Komisia na vyhodnocovanie ponúk odporučila verejnému obstarávateľovi uzavrieť zmluvu o združenej dodávke plynu vrátane prenesenia zodpovednosti za odchýlku s týmto uchádzačom,“ informuje dôvodová správa. Podľa nej malo mesto Zvolen do konca roka 2021 uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou Slovenský plynárenský priemysel.

24.01.2022 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...