1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Partizánske postupne rekonštruuje verejné osvetlenie

Solar Street LightsPartizánske - Samospráva Partizánskeho postupne zabezpečuje rekonštrukciu verejného osvetlenia na území mesta. Problémy eviduje najmä s kabelážou, zároveň buduje svetelné body tam, kde chýbajú. Jej investície smerujú do úsekov v meste s kritickými problémami.

"Niektoré mestá, možno aj s využitím eurofondov, urobili zásadné výmeny svetelných zdrojov. No nás skôr ako výmena svetelných zdrojov trápia problémy s kabelážou, a preto sme sa rozhodli, že nebudeme robiť masívnu výmenu 2400 lámp, ale postupne na základe auditu verejného osvetlenia realizujeme rekonštrukcie v úsekoch, kde máme kritické problémy, a na základe požiadaviek výborov mestských častí," načrtla prednostka Mestského úradu v Partizánskom Dáša Jakubíková.

Pri rekonštrukciách mesto podľa nej vkladá do zeme aj takzvanú chráničku, ktorá má slúžiť pre optické či iné káble, čím chce predísť zbytočným rozkopávkam. "Minulý rok sme robili veľkú rekonštrukciu na uliciach Záhradnícka, Bezručova a súvisiacich uličiek, ku ktorej nás v podstate 'donútila' Západoslovenská energetika, keďže tam robila zakopávanie svojich vedení zo vzduchu do zeme. My sme sa pripojili s tým, že sme uložili nové vedenie verejného osvetlenia," spomenula a dodala, že je tam 20 svetelných bodov s LED technológiou a nízkou spotrebou.

Rekonštrukciou prešlo i verejné osvetlenie na Hrnčírikovej ulici v centre mesta, kde nízke stĺpy nahradili vyššie. "Po rekonštrukcii, ktorá stála približne 70.000 eur, tam máme 18 svetelných bodov, osvetlené priechody pre chodcov. Urobili sme i rekonštrukciu časti chodníka, takisto mestského rozhlasu," konkretizovala prednostka.

Práce zabezpečila radnica i na sídlisku Šípok, rozšírenia bodov verejného osvetlenia sa dočkajú obyvatelia ulice Pod Šípkom, kde pribudne v tomto roku 14 bodov. Na ulici Malinovského to bude 18 svetelných bodov a ďalších 30 pribudne v rôznych mestských častiach. "Pribudnú na základe požiadaviek výborov mestských častí, aby bolo doplnených niekoľko svietidiel v častiach, kde občania majú pocit, že je tma, kde je potrebné zlepšiť svetelný komfort na ulici," dodala Jakubíková.

06.02.2020 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...