1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ZSSK začína s výstavbou pracoviska technicko-hygienickej údržby

railsZvolen - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) začne po rokoch príprav stavať vo Zvolene pracovisko technicko-hygienickej údržby (THÚ). Investícia asi za 34 miliónov eur prinesie výrazné zvýšenie kvality vykonávania čistenia, údržby, technických kontrol a menších opráv vlakových súprav.

Ako počas štvrtkového poklepania základného kameňa stavby povedal predseda predstavenstva ZSSK Roman Koreň, projekt bude financovaný z fondov Európskej únie a stavať sa bude v priestoroch súčasného Komplexného pracoviska prevádzkového ošetrenia súprav (KPPOS) pri osobnej železničnej stanici vo Zvolene.

Pôjde o jedno z troch moderných stredísk, aké zatiaľ na Slovensku nie sú. Začiatok stavby je plánovaný na október 2021 a jej ukončenie by malo byť do 20 mesiacov. Výstavba pracoviska THÚ bude súčasne začatá aj v Nových Zámkoch a Humennom.

Podľa ZSSK konkrétne mestá boli zvolené na základe dislokácie nových a modernizovaných vozidiel. V strediskách THÚ bude možné umývať vozidlá aj pri mínusových teplotách. Zároveň sa ich vybudovaním zvýši komfort pre zamestnancov ZSSK, ktorí tieto činnosti už roky vykonávajú v improvizovaných podmienkach, často pod holým nebom.

Všetky služby moderných stredísk THÚ budú zamestnanci ZSSK poskytovať aj ostatným dopravcom, ktorí využívajú slovenské koľaje.

24.09.2021 TASR

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechajte si ujsť...