1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Samospráva začala s výstavbou cyklochodníka pri železničnej stanici

geodezia meranieFiľakovo – Samospráva mesta Fiľakovo v okrese Lučenec začala stavebné práce na prvej časti cyklochodníka, ktorý by mal v záverečnej fáze prepojiť železničnú stanicu s priemyselnou zónou.

Informoval o tom primátor Attila Agócs s tým, že výstavba bude stáť približne 128.000 eur a mesto na ňu získalo prostriedky z akčného plánu rozvoja okresu.

„Po pripomienkovaní projektu sme vyšli v ústrety aj železniciam a tak okrem cyklochodníka zo zámkovej dlažby v tomto úseku staviame aj tri metre širokú asfaltovú cestu, ktorú budú využívať i oni,“ objasnil primátor, podľa ktorého k výstavbe asfaltky bolo nevyhnutné do projektu zapracovať tiež verejné osvetlenie a dažďovú kanalizáciu. „Hoci nám tým stúpli pôvodne predpokladané náklady, podarilo sa nám tento 235-metrový úsek vysúťažiť za dobrú cenu, vďaka čomu sme ušetrili vyše 40.000 eur,“ dodal.

Ako pokračoval, na druhú etapu cyklochodníka s dĺžkou takmer 300 metrov, ktorá prepojí park s priemyselnou zónou, mesto v najbližších dňoch podá žiadosť o dotáciu na ministerstvo pôdohospodárstva. „V nej budeme žiadať vyše 133.000 eur, ktoré v prípade úspešnosti spolufinancujeme piatimi percentami,“ uzavrel Agócs.

13.10.2020 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...