1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rekonštrukcia nadjazdu na vstupe do mesta je ukončená

road constructionLevice – Rekonštrukcia nadjazdu na vstupe do Levíc v smere od Kalnej nad Hronom na ceste I/51 bude po takmer 20 mesiacoch ukončená. Ako informovala Slovenská správa ciest (SSC).

Rekonštrukcia nadjazdu odstránila degradáciu konštrukcie. „Tú spôsoboval najmä nevyhovujúci stav mostného zvršku na hranici svojej životnosti. Ako sa ukázalo po odkrytí nosných častí mosta, nevyhovujúci bol aj stav pilierov a základových konštrukcií. Nadjazd v Leviciach v smeroch Kalná – Levice centrum získal vyššiu zaťažiteľnosť konštrukcie mosta, opravil sa systém odvodnenia, vozovka sa rozšírila o pol metra a zrekonštruovalo sa aj verejné osvetlenie,“ uviedla hovorkyňa SSC Lucia Karelová.

V rámci stavebných prác sa opravili chodníky pred a za mostom, i 16-metrový úsek cesty pred mostom v smere od Kalnej nad Hronom. Práce na rekonštrukcii sa realizovali od mája 2019 do decembra 2020. „Celkové náklady stavby vrátane dodatkov sú v sume 8.495.618,91 eur. Projekt na moste číslo 51-146 bol súčasťou Rekonštrukcie mostov ciest I. triedy, II. fáza v Nitrianskom a Trnavskom kraji,“ dodala Karelová.

08.01.2021 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...