1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Expanzia DACHSERu v Norimbergu

Dachser antonov planePoskytovateľ logistických služieb DACHSER investuje do svojej pobočky v Norimbergu. Toto rozšírenie zahŕňa tranzitné terminály pre priemyselné tovary a potraviny o viac ako 5 200 m2. Okrem zväčšenia administratívnej budovy o 1200 m2 chystá DACHSER aj parkovacie miesta pre nákladné vozidlá a vozidlá zamestnancov.

Do tejto fázy projektu, ktorá bola dokončená koncom mája, spoločnosť investovala 22,5 mil. eur.

"Za posledných desať rokov zaznamenala naša pobočka v Norimbergu pozitívny vývoj v oblasti priemyselného tovaru a potravín, čo sa premietlo do vyťaženosti našich skladových priestorov. A to až do tej miery, že sme dosiahli limity našich kapacít v súčasnej pobočke,”  hovorí Bernhard Engel, vedúci pobočky European Logistics v norimberskom logistickom centre DACHSER.

Vďaka novej investícii sa počet brán v tranzitných termináloch a v sklade, ktoré sú ťažiskovými bodmi pobočky, zvýši zo súčasných 188 na 251. Spolu s rozšírením tranzitných terminálov vytvorila DACHSER 1 100 m2 ďalšieho priestoru pre nadväzujúce služby v zmluvnej logistike. Logistické centrum tak napríklad slúži ako centrálny sklad pre významného zákazníka v segmente prémiových vín a liehovín. DACHSER tu poskytuje okrem skladovania, vychystávanie a prepravy aj širokú škálu doplnkových služieb. "Pre tohto zákazníka zabezpečujeme individuálne darčekové balenia, prípravu vzoriek k vystaveniu a zabezpečujeme aj platbu spotrebnej dane," hovorí Michael Scheid, riaditeľ pobočky DACHSER Food Logistics v Norimbergu. "Odtiaľ taktiež dodávame všetkým našim odberateľom v Nemecku - nielen maloobchodníkom, hotelom a cateringovým spoločnostiam, ale aj barom, klubom, prepravným spoločnostiam a na rôzne eventy."

Prítomnosť v centrálnej oblasti Norimbergu

Rozšírený bol aj čakací priestor pre nákladné automobily a vytvorené parkovisko pre subdodávateľské nákladné automobily, ktoré zvyšuje parkovaciu kapacitu až pre 130 nákladných vozidiel. Nová parkovacia garáž zabezpečí ďalších 135 miest pre zamestnancov a návštevníkov.

DACHSER začal prevádzku v existujúcej pobočke business parku Norimberg-Feucht-Wendelstein na začiatku roka 2009. Logistické centrum má vynikajúci prístup k diaľniciam A3, A6, A9 a A73, čo znamená efektivitu pri kontakte so zákazníkmi a bezproblémové a rýchle dodávanie tovaru do centrálnej norimberskej oblasti.

03.08.2020

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...