1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Roboty ABB IRB 6640 v zlievárenskom priemysle

ABB Robotika už uviedla do prevádzky celkovo viac ako 190 000 robotov na celom svete a tento počet sa stále zvyšuje.

Roboty ABB majú silné zastúpenie v mnohých odvetviach priemyslu a sú žiadané aj na Slovensku.

Vo firme Fagor Ederlan Slovensko budú v druhom kvartáli tohto roku realizované ďalšie dve robotizované pracoviská pre obsluhu zlievarenského vstrekolisu. ABB dodá priemyselných robotov IRB 6640 s dosahom 3,2 m, nosnosťou 130 kg a presnosťou polohovania 0,07 mm, bezpečnostné oplotenie s krídlovými dverami a uzamykacím systémom. Naprogramuje tiež trajektórie celého procesu. Zautomatizovanie obsluhy vstrekolisu na lisovanie hliníkových odliatkov a odstrihovacieho lisu prostredníctvom robota IRB 6640 zabezpečuje udržanie stálej kvality a produktivity celého pracoviska a znižuje riziko vzniku pracovného úrazu.

Ďaľšie priemyselné roboty ABB IRB 6640 s dosahom 2,75 m, nosnosťou 205 kg a presnosťou polohovania 0,07 mm bude ABB dodávať do firmy Nemak. Robotizované pracovisko bude slúžiť na čistenie odliatkov.

ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. ABB zamestnáva zhruba 124 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobíme v 5 mestách a zamestnávame okolo 200 ľudí.

04.04.2011

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...