1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosti ABB sa v roku 2016 darilo

abb logo1
Hospodárske výsledky nadnárodnej spoločnosti ABB zaznamenali pozitívne výsledky. Čistý zisk sa v roku 2016 vyšplhal na 1,96 miliardy USD, čo predstavuje medziročne 2-% nárast.

Nemak Slovakia žiada investičnú pomoc 6,19 mil. eur, vytvorí 210 miest

machinery worker
Bratislava - Spoločnosť Nemak Slovakia, s. r. o., žiada investičnú pomoc 6,19 milióna eur na rozšírenie výrobných kapacít svojho závodu v lokalite Ladomerská Vieska, v okrese Žiar nad Hronom, a to vo forme úľavy na dani z príjmu.

ThyssenKrupp sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

thyssenkrupp
Frankfurt nad Mohanom - Najväčší výrobca ocele v Nemecku, priemyselný konglomerát ThyssenKrupp, sa v 1. kvartáli svojho finančného roka 2016/2017 dostal z červených čísiel a vykázal zisk.

Caterpillar v 4. kvartáli prehĺbil svoju stratu

caterpillar-equipment
Peoria - Americký koncern Caterpillar, najväčší producent stavebných a ťažobných zariadení na svete, zaznamenal v 4. kvartáli 2016 opäť stratu a väčšiu ako predvlani.

Tržby Alcoa v 4. kvartáli vzrástli, napriek tomu vykázal stratu

alcoa-logo
New York - Najväčší výrobca hliníka v USA, koncern Alcoa, dosiahol v 4. kvartáli 2016 vyššie tržby, ako očakávali analytici z Wall Street. Ale koncern sa ešte nedostal z červených čísiel, aj keď jeho strata klesla.

Českú spoločnosť Poldi opäť straší bankrot, záchrana podniku viazne

us steel
Praha - Ani týždeň nevydržala oceliarom z huty Poldi, s.r.o., nádej, že ich zamestnávateľ prežije klinickú smrť. Firma opäť zastavila výrobu a ľuďom dlhuje prisľúbené výplaty.

U.S. Steel chce v USA vytvoriť 10.000 pracovných miest

ussteel0317 500
New York - Americký oceliarsky koncern U.S. Steel uvažuje po dlhoročnom znižovaní počtu zamestnancov o vytvorení až 10.000 nových pracovných miest.

ŽOS Trnava postavila halu za takmer sedem miliónov eur

Train
Trnava – Za takmer 7 miliónov eur postavila spoločnosť ŽOS Trnava, a. s., svoju novú výrobnú halu v Trnave.

Číňania potvrdili, že chcú kúpiť spoločnosť Škoda Transportation

Skoda Plzen
Praha - Po týždňoch špekulácií čínska železničná spoločnosť CRRC prvýkrát oficiálne priznala, že rokuje o kúpe českého výrobcu vlakov a električiek Škoda Transportation.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...