1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Trump pripravuje podmienky na ochranu amerického oceliarstva

metalurgia
Washington - Americký prezident Donald Trump vyvolal zdesenie vo svetovom oceliarskom priemysle. Vo štvrtok (21.4) podpísal nariadenie, aby sa zistilo, či dovoz ocele do Spojených štátov neohrozuje národnú bezpečnosť.

Matador otvoril v Nitre nový závod na lisovanie, zamestná 170 ľudí

tire big
Nitra – Priemyselná skupina Matador rozšírila svoje výrobné priestory v nitrianskej mestskej časti Dolné Krškany. Od 31. marca je oficiálne v prevádzke nový závod na lisovanie a spájanie materiálov z hliníkových zliatin pre automobilový priemysel.

EP Industries sa sa stala majoritným akcionárom SES v Tlmačoch

SES Tlmace
Bratislava - EP Industries, a. s., (EPI) potvrdzuje, že sa stala majoritným akcionárom spoločnosti Slovenské energetické strojárne, a. s, (SES).

Americké úrady obviňujú európskych oceliarov z dampingu v USA

steel factory3
Salzgitter - Americký protimonopolný úrad obviňuje nemecký koncern Salzgitter a ďalšie európske oceliarne, že svoju produkciu na americkom trhu predávajú za dampingové ceny.

Minister Gabriel žiada EK, aby chránila európskych oceliarov

steel factory3
Berlín - Nemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel žiada od Európskej komisie (EK), aby chránila kontinentálny oceliarsky priemysel pred jeho znevýhodňovaním Spojenými štátmi.

Zisk ruského hlinikárenského koncernu Rusal sa vlani takmer zdvojnásobil

aluminium factory
Moskva - Ruský hlinikárenský koncern Rusal zaznamenal v minulom roku viac než zdvojnásobenie čistého zisku, k čomu do veľkej miery prispel posledný kvartál, v ktorom sa firma dostala zo straty späť do zisku.

Slovenské firmy by sa mali zapojiť do 40-miliónového projektu v Iráne

tire factory2
Bratislava/Teherán – Projektu rozšírenia výroby pneumatík pre nákladné automobily v Iráne v celkovom objeme okolo 40 miliónov eur by sa mali zúčastniť aj slovenské spoločnosti.

U.S. Steel uskutočnil zmeny vo vedení

USS
Pittsburgh - Americký koncern United States Steel Corporation oznámil, že David B. Burritt, ktorý doteraz zastával post výkonného viceprezidenta a finančného riaditeľa, bol zvolený za prezidenta a prevádzkového riaditeľa.

Spoločnosti ABB sa v roku 2016 darilo

abb logo1
Hospodárske výsledky nadnárodnej spoločnosti ABB zaznamenali pozitívne výsledky. Čistý zisk sa v roku 2016 vyšplhal na 1,96 miliardy USD, čo predstavuje medziročne 2-% nárast.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...