1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Talianska vláda predá oceliareň Ilva koncernu Arcelor Mittal

arcelormittal logo
Rím - Talianska vláda sa nevzdala zámeru predať medzinárodnému koncernu Arcelor Mittal oceliareň Ilva na juhu krajiny. Minister hospodárstva Carlo Calenda už podpísal príslušný dekrét.

Deere sa dohodol na kúpe spoločnosti Wirtgen Group za 4,6 mld. eur

Deere-Logo
New York - Americký producent poľnohospodárskych a stavebných strojov Deere oznámil, že sa dohodol na kúpe súkromnej spoločnosti Wirtgen Group so sídlom v Nemecku za 4,6 miliardy eur v hotovosti, vrátane dlhu.

Predaj výrobcu vlakov Škoda Transportation Číňanom je na spadnutie

Skoda Plzen
Plzeň - Už v krátkom čase jedna z najvplyvnejších českých firiem zmení majiteľa. Predaj Škody Transportation do rúk čínskej spoločnosti CRRC sa síce niekoľkokrát zasekol či spomalil, teraz ale už smeruje k úspešnému koncu.

Zetory prenikajú do Ruska, montovať sa budú východne od Moskvy

Zetor Logo
Praha - Sovietsky zväz ani Rusko nikdy neboli pre firmu Zetor dominantným trhom, v posledných desaťročiach sa tam vyviezlo len niekoľko strojov. Za pár rokov sa to však môže zmeniť.

Produkcia ocele v Číne v apríli vzrástla na nový rekord

metalurgia
Peking - Produkcia ocele v Číne v apríli vzrástla a dosiahla nový rekord. To vyvoláva obavy z nadbytku ocele na trhu napriek vyhláseniu čínskej vlády, že plní tohoročný cieľ, čo sa týka zníženia nadmernej výrobnej kapacity v oceliarňach.

Oceliarskemu koncernu Salzgitter sa v tomto roku darí

steel factory3
Salzgitter - Salzgitter, druhý najväčší nemecký oceliarsky koncern, v tomto roku zlepšuje svoje hospodárenie vďaka zotavovaniu sa medzinárodného trhu s oceľou.

ThyssenKrupp sa v 2. kvartáli prepadol do straty

thyssenkrupp
Essen - Nemecký oceliarsky a technologický koncern ThyssenKrupp sa v 2. štvrťroku svojho finančného roka 2016/2017 prepadol do straty.

ArcelorMittal sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

arcelormittal logo
Luxemburg - Najväčší svetový výrobca ocele ArcelorMittal naďalej profituje zo zlepšenia situácie na trhu. Koncern sa v 1. kvartáli 2017 vďaka zotaveniu cien ocele vrátil k zisku. Čistý zisk dosiahol takmer 1 miliardu USD (920,81 milióna eur).

Oravská spoločnosť OFZ Istebné spustila výrobu kovového kremíka

OFZ Istebne
Oravský Podzámok - Jediný slovenský producent ferozliatin na výrobu ocele akciová spoločnosť OFZ Istebné zahájila vo svojej prevádzke v Oravskom Podzámku - Širokej výrobu kovového kremíka.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...