1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Európe sa buduje prvá oceliareň po 40 rokoch

steel factory3
Viedeň - Po 40 rokoch sa buduje v Európe nová oceliarenská kapacita. Kvalitné druhy kovu budú pochádzať z rakúskeho, respektíve štajerského závodu Böhler Edelstahl GmbH v Kapfenbergu. Závod je súčasťou koncernu Voestalpine.

Európa bude ešte dlho zápasiť s nadmernými oceliarskymi kapacitami

steel factory3
Düsseldorf/Berlín - Šéf rakúskeho oceliarskeho koncernu Voestalpine a viceprezident svetového oceliarskeho združenia Wolfgang Eder nepočíta s rýchlym znižovaním nadmerných výrobných kapacít v Európe.

Koncern Toray sa priznal k falšovaniu údajov o kvalite materiálov

toray building
Tokio - Japonská firma Toray v utorok oznámila 149 prípadov falšovania údajov o kvalite materiálov v dcérskej spoločnosti Torby Hybrid Kord. Tá dodáva komponenty pre mnohé koncerny, vrátane amerického výrobcu lietadiel Boeing.

Českú firmu Škoda Transportation kúpila Kellnerova skupina PPF

Skoda Plzen
Praha - Súboj o českého výrobcu vlakov, električiek a trolejbusov Škoda Transportation sa skončil. Plzenskú spoločnosť získa skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera.

Tržby aj zisk Deere vo 4. kvartáli vzrástli viac, ako sa čakalo

John Deere combine 003
New York - Americký producent poľnohospodárskych a stavebných strojov, koncern Deere, zaznamenal vo 4. kvartáli svojho finančného roka 2016/17 výrazný nárast tržieb a zisku, ktorý prekonal aj odhady analytikov.

Spoločnosť ZF Slovakia v Leviciach rozšíri výrobu a prijme 400 ľudí

zf slovakia1
Levice - Levický závod spoločnosti ZF Slovakia v priemyselnom parku Levice-Géňa rozširuje svoju výrobu, do roku 2022 poskytne zamestnanie približne 400 novým pracovníkov.

Irán sa chce stať do roku 2025 veľkým vývozcom ocele

steel factory3
Teherán - Irán sa chce stať do roku 2025 veľkým vývozcom ocele. V cieľovom roku vláda predpokladá, že jej ročná produkcia dosiahne 55 miliónov ton. Z nej by sa malo vyviezť 20 až 25 miliónov ton.

Alstom a Siemens sa dohodli na spojení železničných aktivít

Siemens
Mníchov/Paríž - Nemecká priemyselná spoločnosť Siemens a jej francúzsky konkurent Alstom sa dohodli na spojení svojich železničných aktivít.

Švajčiarska ABB sa pripojila k projektu najväčšej továrne na batérie v Európe

abb logo1
Bern - Švajčiarsky koncern ABB sa pripojil k projektu spoločnosti Northvolt, ktorého cieľom je vybudovanie najväčšej továrne na výrobu batérií v Európe. Tá sa bude nachádzať vo Švédsku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...