1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk oceliarskeho koncernu ArcelorMittal prudko vzrástol za kvartál aj rok 2017

arcelormittal logo
Luxemburg/Naí Dillí - Oceliarska spoločnosť ArcelorMittal zaznamenala za 4. kvartál minulého roka viac než zdvojnásobenie zisku, ktorý presiahol 1 miliardu USD.

Výsledky Caterpillaru vo 4. kvartáli prekonali očakávania trhu

caterpillar equipment
Peoria - Americký koncern Caterpillar zaznamenal v poslednom štvrťroku vlaňajška stratu 1,3 miliardy USD (1,05 miliardy eur). Dôvodom boli vysoké náklady spojené s daňovou reformou v USA. Firma napriek tomu prekonala očakávania trhu.

Producent platiny Lonmin zvýšil celoročnú stratu na vyše 1 mld. USD

lonmin logo
Londýn - Britský producent platiny Lonmin vykázal za predchádzajúci obchodný rok stratu nad 1 miliardu USD, čo znamená prudké zvýšenie oproti predchádzajúcemu roku. Dôvodom boli mimoriadne odpisy, ktoré rovnako presiahli 1 miliardu USD.

Koncern Alcoa v 4. štvrťroku prehĺbil svoju stratu

alcoa logo
Pittsburgh - Koncern Alcoa, najväčší producent hliníka v USA, vlani v 4. štvrťroku prehĺbil svoju stratu. Dôvodom boli náklady na reštrukturalizáciu, ktorej cieľom je "zefektívnenie operácií".

Francúzsky výrobca vlakov Alstom zaznamenal v 3. kvartáli rast tržieb

alstom
Paríž - Francúzsky výrobca vysokorýchlostných vlakov Alstom oznámil za 3. kvartál obchodného roka 2017/2018 rast tržieb a pozitívny výsledok dosiahol aj za deväť mesiacov súčasného obchodného roka.

ABB a Kawasaki oznámili kooperáciu v oblasti automatizácie spolupracujúcich robotov

ABB robot
Ide o prvú kooperáciu na svete zameranú na kooperujúce roboty (koboty) a na vytváranie spoločných priemyselných riešení v oblastiach bezpečnosti práce, programovania a komunikácie.

Austrália očakáva tento rok pokles ceny železnej rudy pod 52 USD/tona

Australian Flag
Sydney - Austrálska vláda očakáva, že ceny železnej rudy klesnú tento rok na v priemere 51,50 USD (42,76 eura) za tonu. To znamená, že oproti roku 2017 by mali klesnúť približne o pätinu.

Irán chce o sedem rokov vyrábať 55 miliónov ton ocele

metalurgia
Teherán - Irán plánuje ďalšie rýchle zvyšovanie výroby ocele. V hospodárskom roku 2025/26 chce dosiahnuť jej produkciu 55 miliónov ton.

Nemecký strojársky priemysel na budúci rok vzrastie o 3 %

brusenie kovov
Frankfurt - Nemecký strojársky priemysel bude pravdepodobne ďalej rasť. Jeho výkon na budúci rok stúpne o 3 % vďaka domácim firmám, ktoré začínajú znova viac investovať do nového zariadenia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...