1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Brusel dal koncernu ArcelorMittal súhlas s prevzatím talianskych oceliarní Ilva

arcelormittal logo
Brusel - Oceliarsky koncern ArcelorMittal môže pokračovať vo svojich plánoch kúpiť taliansku oceliarsku spoločnosť Ilva.

Strojárensky holding PBS GROUP uzavrel významné kontrakty na Slovensku

PBS Velka bites engine
Bratislava - Spoločnosti První brněnská strojírna, a.s., a PBS ENERGO, a.s., ktoré patria do energetickej časti českého strojárenského holdingu PBS GROUP, a.s., v prvom štvrťroku 2018 uzavreli obchodné zmluvy na realizáciu štyroch projektov.

Bombardier získal vo Švédsku kontrakt na dodávku 40 regionálnych vlakov

bombardier logo
Berlín/Štokholm - Spoločnosť Bombardier Transportation získala vo Švédsku kontrakt na dodávku regionálnych vlakov za vyše 450 miliónov USD. Oznámila to firma s tým, že kontrakt sa predbežne týka 40 vlakov.

Sériová výroba v závode ZF v Šahách sa rozbehne koncom mája

zf slovakia1
Šahy – Výstavba výrobného závodu ZF Slovakia, a.s., v Šahách pokračuje podľa pôvodného harmonogramu.

Produkcia ocele v Číne vzrástla na začiatku roka takmer o 6 %

metalurgia
Peking - Produkcia ocele v Číne zaznamenala v prvých dvoch mesiacoch takmer 6-% rast, keď sa spoločnosti snažili využiť rastúce ceny.

D. Trump zvažuje najtvrdšie clá na dovoz zahraničnej ocele a hliníka

steel factory3
Washington - Americký prezident Donald Trump uvažuje nad zavedením najtvrdších z navrhovaných dovozných ciel na zahraničnú oceľ a hliník. Uviedli to koncom minulého týždňa zdroje oboznámené so situáciou.

Zisk ThyssenKrupp v 1. kvartáli 2017/18 prudko vzrástol

thyssenkrupp
Essen - Najväčší výrobca ocele v Nemecku, koncern ThyssenKrupp, zaznamenal takmer desaťnásobný nárast čistého zisku za 1. štvrťrok svojho fiškálneho roka 2017/18. Prispeli k tomu vyššie ceny ocele.

Fúzia oceliarskych divízie firiem Thyssenkrupp a Taty bude koncom roka

steel factory3
Essen - Odčlenenie tradičnej oceliarskej divízie z nemeckého koncernu Thyssenkrupp nie je ešte spečatené podpisom s indickým koncernom Tata. V Essene sa však už hovorí o hlbokých štrukturálnych zmenách.

Americkí oceliari tlačia na D. Trumpa, aby obmedzil dovoz ocele do USA

steel factory3
Washington - Predstavitelia amerického oceliarskeho sektora vyzvali prezidenta Donalda Trumpa, aby urýchlene prijal opatrenia na obmedzenie dovozu ocele zo zahraničia. Ako uviedli, vysoký dovoz poškodzuje americký oceliarsky priemysel.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...