1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Bombardier prišiel o kontrakt, v Británii možno prepustí 2000 ľudí

bombardier_logo
Londýn - Kanadský výrobca vlakov a lietadiel Bombardier plánuje znížiť počet zamestnancov v závode Derby v strednom Anglicku po tom, ako neuspel v súboji s nemeckým Siemensom o získanie veľkej objednávky od britskej vlády.

ŽP vlani opäť po roku vo výraznom zisku 9,85 milióna eur

Podbrezová - Čistý zisk vo výške viac ako 9,85 milióna eur zaznamenala vlani spoločnosť Železiarne Podbrezová (ŽP).

Rusi majú veľký záujem o kutnohorskú nesolventnú zlievareň

train_chassis_small
Praha - Spoločnosť ČKD Kutná Hora je nesolventná, ale boj o ňu neustáva. Ruská spoločnosť Rail Group, ktorá sa zoberá službami v železničnej nákladnej doprave, ponúkla za tradičnú českú zlievareň 700 miliónov Kč (28,71 milióna eur).

Číňania začali montovať v Európe stavebné stroje

Bedburg - Čínsky výrobca stavebných strojov Sany uviedol dnes do prevádzky v Bedburgu pri Kolíne nad Rýnom svoju európsku centrálu a montážnu halu, ale aj výskumné a vývojové centrum.

Vagónka Studénka sa dostala do nesolventnosti

train_wheel
Studénka - Vagónka MSV Metal Studénka, člen rumunskej skupiny International Railway Systems (IRS), je od piatka (27. 5.) v nesolventnosti.

Schindler oznamuje zvýšenie cien v Európe a Afrike

Ebikon, Švajčiarsko – Spoločnosť Schindler, globálny výrobca výťahov a eskalátorov, oznámila s okamžitou platnosťou nárast cien o tri až päť percent (3 - 5 %) pre výťahy, eskalátory a pohyblivé chodníky, rovnako tak pre modernizačné produkty.

Škode Transportation zabavil viedenský súd lokomotívu

Skoda Plzen
Viedeň/Plzeň - Nemecko-kanadská spoločnosť Bombardier Transportation požiadala viedenský obchodný súd, aby zabavil lokomotívu 109E Škody Transportation, ktorá sa testovala v Rakúsku.

Americký koncern Deere zvýšil v 2. kvartáli zisk o 65 %

Deere-Logo
Moline - Americká spoločnosť Deere, najväčší výrobca poľnohospodárskych strojov na svete, zaznamenal v 2. štvrťroku finančného roka 2010/11 vyšší než očakávaný zisk.

Koval Systems plánuje v Beluši rozšírenie výroby

koval_systems
Bratislava - Strojárska spoločnosť Koval Systems plánuje v obci Beluša rozšírenie výrobného areálu, s čím súvisí aj výstavba štyroch nových hál.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...