1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SES Tlmače ukončili projekt výstavby fluidného kotla na Ukrajine

Tlmače – Slovenské energetické strojárne a.s. Tlmače (SES) ukončili výstavbu fluidného kotla pre štvrtý blok elektrárne Starobeševo na Ukrajine.

HS chcú dostať výrobky do Ruska, zatiaľ ale tržby plynú z EÚ

Hriňová - Oživenie, aj keď zatiaľ len veľmi mierne, pociťujú na strojárskom trhu od začiatku tohto roka pracovníci Hriňovských strojární (HS) Hriňová.

Burgmaier chce v pripravovanom závode v Šalkovej zamestnať 148 ľudí

Banská Bystrica - Závod na výrobu kovových dielov pre bielu techniku, automobilový priemysel a ložiská plánuje postaviť v priemyselnom parku Šalková pri Banskej Bystrici spoločnosť Burgmaier Precision Slovakia.

Bombardier prišiel o kontrakt, v Británii možno prepustí 2000 ľudí

bombardier_logo
Londýn - Kanadský výrobca vlakov a lietadiel Bombardier plánuje znížiť počet zamestnancov v závode Derby v strednom Anglicku po tom, ako neuspel v súboji s nemeckým Siemensom o získanie veľkej objednávky od britskej vlády.

ŽP vlani opäť po roku vo výraznom zisku 9,85 milióna eur

Podbrezová - Čistý zisk vo výške viac ako 9,85 milióna eur zaznamenala vlani spoločnosť Železiarne Podbrezová (ŽP).

Rusi majú veľký záujem o kutnohorskú nesolventnú zlievareň

train_chassis_small
Praha - Spoločnosť ČKD Kutná Hora je nesolventná, ale boj o ňu neustáva. Ruská spoločnosť Rail Group, ktorá sa zoberá službami v železničnej nákladnej doprave, ponúkla za tradičnú českú zlievareň 700 miliónov Kč (28,71 milióna eur).

Číňania začali montovať v Európe stavebné stroje

Bedburg - Čínsky výrobca stavebných strojov Sany uviedol dnes do prevádzky v Bedburgu pri Kolíne nad Rýnom svoju európsku centrálu a montážnu halu, ale aj výskumné a vývojové centrum.

Vagónka Studénka sa dostala do nesolventnosti

train_wheel
Studénka - Vagónka MSV Metal Studénka, člen rumunskej skupiny International Railway Systems (IRS), je od piatka (27. 5.) v nesolventnosti.

Schindler oznamuje zvýšenie cien v Európe a Afrike

Ebikon, Švajčiarsko – Spoločnosť Schindler, globálny výrobca výťahov a eskalátorov, oznámila s okamžitou platnosťou nárast cien o tri až päť percent (3 - 5 %) pre výťahy, eskalátory a pohyblivé chodníky, rovnako tak pre modernizačné produkty.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...