1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Oceliarne U. S. Steel pokračujú v obmedzenom režime výroby

us steelKošice – Oceliarne U. S. Steel Košice pokračujú v aktuálnej situácii ovplyvnenej hrozbou novým koronavírusom v obmedzenom režime výroby.

"Pre nás výroba znamená momentálne udržať zariadenia v chode, aby sme mohli naplno produkovať tovary až táto pandémia pominie," uviedol v piatok pre TASR hovorca podniku Ján Bača. Oceliarne podľa neho priebežne denne aktualizujú opatrenia tak, aby nedošlo k nevratným škodám na zariadeniach.

Prerušenie výroby v dôsledku šírenia koronavírusu oznámili v minulých dňoch automobilky pôsobiace na Slovensku. Hutnícky proces je však podľa Baču charakteristický tým, že viaceré prevádzky nie je možné odstaviť bez značných strát či trvalého poškodenia. "Takými sú napríklad celá energetika, divízny závod Vysoké pece, Koksárenské batérie. Len v týchto prevádzkach pracuje spolu približne 2000 ľudí. Treba tiež pripomenúť, že dodávame energie a pitnú vodu okolitým obciam a musíme zaistiť pokračovanie týchto dodávok," uviedol hovorca.

Oceliarne v prvom rade prijímajú viaceré opatrenia na ochranu zamestnancov vrátane práce z domu tam, kde je to možné, sociálnych odstupov, či poskytovania rúšok a ďalších ochranných pomôcok. "Na minimum je obmedzený osobný kontakt. Jedálne sú zatvorené. Namiesto obedov distribuujeme chladenú stravu, ktorú si môžu zamestnanci na pracoviskách zohriať," konštatoval Bača.

Košický hutnícky podnik má okolo 9000 zamestnancov, spolu s dcérskymi spoločnosťami je ich zhruba 10.500.

27.03.2020 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...