1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SSC chce zrekonštruovať cestu I. triedy medzi Partizánskym a Oslanmi

construction machineryPartizánske - Slovenská správa ciest (SSC) plánuje zabezpečiť modernizáciu časti úseku cesty I/64 medzi Partizánskym a Oslanmi (okres Prievidza). Vyplýva to z oznámenia, ktoré predložila orgánom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Investícia rieši rekonštrukciu cesty I/64 na úseku mesta Partizánske za križovatku s cestou III/1759 do obce Pažiť a je zameraná na obnovenie prevádzkových parametrov komunikácie a odstránenie lokálnych nedostatkov ohrozujúcich užívateľov cesty, uviedla v oznámení SSC.    

Okrem opravy krytu vozovky investícia počíta i s rekonštrukciou trojice križovatiek, dvoch mostov, autobusových zastávok a priepustov. Projekt rieši i odsun jazdných pruhov pred Malými Uhercami pre spomalenie dopravy, doplnenie a výmenu zvodidiel, osvetlenie priechodov pre chodcov, ako i úpravu cesty pod železničným nadjazdom s návrhom odvodnenia tlakovou kanalizáciou s čerpacou stanicou s vyústením do rieky Nitra.

Rekonštrukciu cesty chcú cestári zabezpečiť postupne po jednotlivých úsekoch, ktoré nepresiahnu dĺžku piatich kilometrov. Začiatok prác odhadli na marec 2023, ukončiť ich chcú nasledujúci rok v decembri.

01.06.2021 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...