1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebné výdavky v USA rástli v októbri slabšie, než sa očakávalo

Building in progress
Washington - Stavebné výdavky v Spojených štátoch sa po septembrovom poklese vrátili k rastu, tempo rastu však zaostalo za očakávaniami. Poukázali na to údaje, ktoré v stredu  zverejnilo americké ministerstvo obchodu.

Začali sa stavebné práce na moste cez Ipeľ, spojí Vrbovku a Őrhalom

construction machinery
Veľký Krtíš - Stavebné práce na moste cez hraničnú rieku Ipeľ medzi obcami Vrbovka vo Veľkokrtíšskom okrese a Őrhalom v Maďarsku sú na začiatku. TASR o tom informovala Mária Lőrincz z Regionálnej rozvojovej agentúry pre rozvoj regiónu Stredného Poiplia.

NDS otvorila zrekonštruované dočasné premostenie v Žiline-Vraní

NDS logo
Žilina – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) otvorila s týždňovým predstihom komplexne rekonštruované dočasné premostenie rieky Kysuca v žilinskej mestskej časti Vranie. Podľa vedúcej oddelenia komunikácie NDS Evy Žgravčákovej ho môžu motoristi naplno využívať od stredy.

Singapore Airlines by mali obnoviť lety 737 MAX do konca roka

boeing logo big
Singapur - Singapurská letecká spoločnosť Singapore Airlines predpokladá, že lietadlá 737 MAX od Boeingu uvedie opätovne do prevádzky do konca tohto roka. Uviedol to v utorok viceprezident aerolínií Lee Lik Hsin. Pre Boeing by to znamenalo návrat lietadla na významný ázijský trh po takmer troch rokoch.    

Práce na výstavbe nájomného bytového domu na Dolinkách sa blížia ku koncu

construction machinery
Detva – Práce na výstavbe ďalšieho nájomného bytového domu v časti Dolinky v Detve sa blížia ku koncu. „Mesto sa pripravuje na proces ukončenia stavby a následné vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia,“ uviedol hovorca mesta Milan Suja.

Pokles aktivity v nemeckom stavebnom sektore sa v septembri zmiernil

construction building
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v poklese, čo je dôsledok pretrvávajúcich problémov v dodávkach materiálov. Tempo poklesu sa však v porovnaní s vývojom v auguste zmiernilo. Informovala o tom v stredu spoločnosť IHS Markit.

Nájomný bytový dom na Plavisku môžu začať stavať, pribudne 39 bytov

Building in progress
Ružomberok – Nájomný bytový dom na Plavisku v Ružomberku za 3,3 milióna eur ide do výstavby. Jeho základný kameň poklepali v stredu v bývalom areáli Technických služieb v širšom centre mesta. Investícia prinesie 39 nájomných bytových jednotiek. Ukončenie stavebných prác je naplánované na jeseň budúceho roka.

Momentálne je kľúčové, aby Slovak Lines umožnil plynulý prechod vodičov

arriva logo
Bratislava – Dopravca Arriva má v prevádzkovaní regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji od 15. novembra nahradiť dopravcu Slovak Lines. Pre cestujúcich, ako tvrdí, má už pripravených dostatok autobusov. Zháňa však ešte vodičov i ďalší personál.

Nedostatok stavebného materiálu ovplyvňuje štátne aj súkromné zákazky

construction
Bratislava – Stavebný sektor sa už mesiace borí so stúpajúcimi cenami komodít, firmy oslovujú štát so žiadosťou o pomoc a dofinancovanie stavieb. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR ubezpečuje, že ani tieto problémy nezabrzdia prípravu nových investičných projektov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...