1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rača zrekonštruuje chátrajúcu Základnú školu Plickova

Polystyren
Bratislava – Bratislavská mestská časť Rača kompletne zrekonštruuje chátrajúcu Základnú školu Plickova. Račiansky starosta Michal Drotován v utorok (27. 7.) podpísal zmluvu so zhotoviteľom prác za 5,6 milióna eur. Cieľom je obnoviť areál a existujúce budovy na pôvodný účel vzdelávania žiakov na prvom a druhom stupni.

Ceny stavebných prác v júni medzimesačne vzrástli o 0,7 %

slovakia flag
Bratislava - Ceny stavebných prác v júni 2021 oproti máju vzrástli o 0,7 %. V porovnaní s júnom 2020 sa zvýšili o 3,6 %. V priemere od začiatku roka ceny stavebných prác medziročne stúpli o 0,4 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Stavebná produkcia v eurozóne v máji medzimesačne stúpla o 0,9 %

steel construction
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne v máji medzimesačne na sezónne upravenej báze stúpla o 0,9 % a v Európskej únii o 0,7 %, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat vo svojom prvom odhade. V apríli sa znížila o 0,4 % respektíve o 0,1 %.

Most v Nedožeroch-Brezanoch zrekonštruujú za takmer 1,4 milióna eur

dialnicny most
Nedožery-Brezany - Most, ktorý sa pripája na cestu prvej triedy v Nedožeroch-Brezanoch v smere od Lazian (obe okres Prievidza) prejde rekonštrukciou. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) do prác investuje takmer 1,4 milióna eur. Informoval o tom predseda komisie dopravy pri trenčianskom krajskom zastupiteľstve Jozef Stopka.

Stavebníci sa boria so zdražovaním materiálov,štát sa k pomoci nemá

building houses Construction
Bratislava – Prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) Pavol Kováčik sa ešte v júni obrátil listom na niekoľkých ministrov pre problémy stavebného sektora v súvislosti so zdražovaním stavebných materiálov. Štát sa však zatiaľ k pomoci nemá, podľa Kováčika pritom hrozí krach stavebných firiem.

Pre rozmach online nakupovania bude dopyt po skladoch rásť rýchlo

Indrustrial hall in progres
Bratislava – Do roku 2025 by mal online obchod v Európe predstavovať 298 miliárd dolárov zo všetkých predajov, celosvetovo až 1,5 bilióna dolárov. S rozmachom online nakupovania bude úmerne stúpať aj dopyt po logistických nehnuteľnostiach.

Stavebná produkcia v máji medziročne vzrástla o 4,4 %

geodezia meranie
Bratislava - Produkcia v stavebníctve sa v máji medziročne zvýšila o 4,4 %, za obdobím pred pandémiou nového koronavírusu však zaostávala o viac ako osem percent. V piatok o tom informoval Štatistický úrad SR. V medzimesačnom porovnaní oproti aprílu bola po zohľadnení sezónnych vplyvov stavebná produkcia nižšia o 1,7 %.

Rozbiehajú sa aj práce mimo Tunela Višňové, v auguste bude kontrolný deň

NDS logo
Bratislava – Práce na dostavbe diaľnice D1 s Tunelom Višňové postupujú. Realizujú sa aj na stavbe mimo tunela. Koncom júla má byť hotová diagnostika, v auguste sa uskutoční veľký kontrolný deň. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na sociálnej sieti.

Historický železničný tunel v Bratislave sa zmodernizuje

tunel 1
Bratislava - Železničná sieť v hlavnom meste sa dočká modernizácie. Tunel pri hlavnej stanici čaká v najbližších dvoch rokoch rekonštrukcia. Železniciam Slovenskej republiky ako oprávnenému žiadateľovi európskych zdrojov to umožní vyzvanie na národný projekt z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra v celkovej výške 4,17 milióna eur.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...