1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rakúsky Strabag získal kontrakt na rozšírenie nemeckej diaľnice A1

strabag logo 1
Viedeň - Rakúsky stavebný koncern Strabag získal v Nemecku veľký kontrakt na rozšírenie diaľnice A1 v Dolnom Sasku. Kontrakt má hodnotu 600 miliónov eur a jeho cieľom je rozšírenie 29,5 kilometra dlhého úseku z dvoch na tri jazdné pruhy v oboch smeroch. Kontrakt obsahuje aj údržbu na 30 rokov.

NDS v roku 2021 plánuje výstavbu tunela Višňové aj odovzdanie viacerých úsekov

highway
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) plánuje v roku 2021 začať s výstavbou viacerých úsekov. Pôjde najmä o dokončenie tunela Višňové. Zároveň by v tomto roku niektoré úseky mali byť hotové a odovzdané do užívania. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Obec plánuje vybudovať dva bytové domy s celkovo 12 bytmi

Building in progress
Kružlov – Obec Kružlov v Bardejovskom okrese chce postaviť dva bytové domy, každý so šiestimi bytmi. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Stavebná produkcia bola v novembri 2020 medziročne nižšia o 9 %

slovakia flag
Bratislava - Stavebná produkcia realizovaná na Slovensku bola v novembri 2020 medziročne nižšia o 9 %, tempo poklesu bolo najpomalšie za posledných osem mesiacov a objem stavebnej produkcie dosiahol najvyššiu tohtoročnú hodnotu 534,5 milióna eur.

Rast v írskom stavebnom sektore sa v závere minulého roka spomalil

irish flag
Dublin - Írsky stavebný sektor pokračoval v závere minulého roka v raste, tempo rastu sa však spomalilo. Oblasť bytovej výstavby síce zaznamenala najvýraznejší rast za päť mesiacov, celkový vývoj v stavebníctve však ovplyvnili oblasti komerčných a inžinierskych stavieb. Ukázali to zverejnené údaje spoločnosti IHS Markit.

Rok 2021 prinesie pre stavebníkov viacero výziev, týkajú sa aj obnovy budov

construction
Bratislava – Rok 2021 prinesie pre stavebníkov viacero výziev. Týkajú sa napríklad nových požiadaviek na energetickú hospodárnosť budov či nastavenia a implementácie všetkých stimulov na obnovu budov. Pre TASR to uviedla riaditeľka platformy Budovy pre Budúcnosť (BPB) Katarína Nikodemová.

V marci by sa mala začať oprava cesty II/564 v hodnote 6 miliónov eur

road construction 3
Levice – Nitriansky samosprávny kraj získal nenávratný finančný príspevok na modernizáciu cesty II/564 v úsekoch Demandice – Levice a Pastovce – Salka v celkovej dĺžke 26,622 kilometra.

TTSK hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie mosta v Hlohovci

bratislava stary most
Trnava - Verejné obstarávanie (VO) na výber zhotoviteľa rekonštrukcie cestného mosta cez rieku Váh v Hlohovci spustil v piatok Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Práce by mali začať podľa predsedu kraja Jozefa Viskupiča na jar budúceho roka, sú rozvrhnuté na jeden a pol roka.

Počet dokončených bytov v 3.kvartáli rástol, môžu za to odložené kolaudácie

growth chart 3
Bratislava – Počet dokončených bytov v predposlednom kvartáli tohto roka medziročne vzrástol o 29,5 %. Tento nárast potiahli odložené kolaudácie. Rozbeh výstavby medziročne naopak poklesol o 7,7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...