1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Obec vlani dokončila výstavbu 36 bytov, potrebovala by však i ďalšie

construction building
Plešivec – Obec Plešivec v okrese Rožňava v minulom roku dokončila projekt výstavby 36 nájomných bytov za približne 1,6 milióna eur, ktorý financovala z dotácie a z úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania. Ako pre TASR uviedla starostka obce Iveta Šušánová, v Plešivci by však bolo potrebné doriešiť aj ponuku nízkoštandardného bývania.

Na výstavbu obchvatu Prievidze vyhlási SSC súťaž po udelení stavebného povolenia

geodezia meranie
Prievidza - Časť obchvatu Prievidze ešte nemá právoplatné stavebné povolenie. Od jeho udelenia bude závisieť i vyhlásenie verejnej súťaže na dodávateľa prác. Pre TASR to uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC).

Investor chce v Žiari nad Hronom postaviť nový logistický park s ľahkou výrobou

Logistic Park2
Žiar nad Hronom – Spoločnosť Contera Management SK chce v Žiari nad Hronom vybudovať nový logistický park určený na ľahkú výrobu, naskladňovanie a preskladňovanie tovaru. Predpokladané investičné náklady predstavujú 22 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Aktivita v írskom stavebnom sektore rástla v januári deviaty mesiac po sebe

irish flag
Dublin - Aktivita v írskom stavebnom sektore pokračovala v raste aj začiatkom tohto roka, pričom tempo rastu sa výrazne zrýchlilo. Výraznejšiu aktivitu zaznamenali všetky tri sledované oblasti, z nich najvýraznejší rast zaznamenala oblasť komerčných stavieb.

Prestavba križovatky Prievoz/Nivy v Bratislave je po troch rokoch ukončená

construction machinery
Bratislava - Prestavba mimoúrovňovej križovatky Prievoz/Nivy v Bratislave je po troch rokoch ukončená. V noci na sobotu (12. 2.) totiž zhotoviteľ stavby, spoločnosť D4R7 Construction, sprejazdnil poslednú vetvu križovatky od rýchlostnej cesty R7 a Slovnaftskej na Prístavnú ulicu.

Novembrová stavebná produkcia sa medziročne zvýšila o jedno percento

building houses Construction
Bratislava - Stavebné podniky dosiahli v novembri 2021 produkciu v celkovom objeme 588,5 milióna eur, čo je v medziročnom porovnaní rast o jedno percento. November bol piaty mesiac roka 2021, keď výkony v stavebníctve dosiahli rast.

O mestskú priemyselnú halu vo vranovskom Ferove má záujem výrobca fotovoltiky

solar panel
Vranov nad Topľou – O priemyselnú halu, ktorú vďaka dotácii v rámci akčného plánu pre najmenej rozvinuté okresy v roku 2020 postavilo mesto Vranov nad Topľou vo svojom priemyselnom parku Ferovo, prejavil záujem výrobca fotovoltických panelov. Košická spoločnosť Agora Solar,

Mesto Šaľa získalo dotáciu na rozsiahlu rekonštrukciu predstaničného priestoru

euro bankovky
Šaľa – Predstaničný priestor v Šali prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Mesto Šaľa na ňu získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 5,5 milióna eur z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Produkcia v českom stavebníctve v októbri vzrástla

ceska vlajka
Praha - Stavebná produkcia v Česku zaznamenala v októbri medziročný rast o 3,7 %. V medzimesačnom porovnaní vzrástla o 0,4 %. Ukázali to nové údaje Českého štatistického úradu (ČSÚ), podľa ktorého najviac rástol segment pozemných stavieb. Zvýšil sa aj počet vydaných stavebných povolení.  

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...