1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Trh priemyselných nehnuteľností bol vlani voči pandémii odolný

industrial park
Bratislava – Trh priemyselných a logistických nehnuteľností bol vlani oproti retailu, kanceláriám či hotelovému segmentu veľmi dobre odolný voči vplyvom pandémie nového koronavírusu. Myslí si to riaditeľ prenájmu priemyselných a logistických nehnuteľností spoločnosti CBRE Michal Cerulík.

Dôvera amerických stavbárov klesla v marci viac, než sa čakalo

building houses Construction
Washington - Dôvera amerických stavbárov v ekonomiku tento mesiac klesla, pričom pokles bol o niečo výraznejší, než sa očakávalo. Poukázal na to v utorok zverejnený prieskum Národnej asociácie staviteľov domov (NAHB) a banky Wells Fargo.

SSC plánuje vybudovať obchvat Šale z nového operačného programu

Slovenska sprava ciest 17
Šaľa – Vybudovanie obchvatu Šale by malo byť financovaná zo zdrojov nového programového obdobia. Uviedla to Slovenská správa ciest (SSC) potom, ako už pripravovaná výstavba bola vyradená zo zoznamu národných projektov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII).

Na obnovu budov má ísť z plánu obnovy 700 miliónov eur

house worker
Bratislava – Na obnovu budov by z plánu obnovy malo ísť 700 miliónov eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý Ministerstvo financií (MF) SR predložilo tento týždeň na pripomienkovanie na portáli Slov-lex.sk.

Aktuálne informácie o hospodárení spoločnosti CTP v roku 2020

Logistic Park2
Bratislava - CTP, najväčší developer logistických nehnuteľností v strednej a východnej Európe, oznámil 15 % rast, keď v roku 2020 zaznamenal ročný výnos z prenájmov vo výške 344 miliónov eur.

Metrostav oslavuje 50 rokov

Indrustrial hall in progres
Národný a štátny podnik Metrostav, neskôr Metrostav a.s. funguje už päťdesiat rokov. Svoj úspech postavil na profesionalite, dôveryhodnosti a stabilite. Polstoročie prevádzky firmy ukázalo, že má na čom stavať.

V meste Malacky pribudnú nové nájomné byty, budú určené lekárom a učiteľom

panelak 2
Malacky - K 130 mestským nájomným bytom v Malackách má čoskoro pribudnúť ďalších deväť. V zrekonštruovaných priestoroch v centre mesta majú poskytnúť domov pre učiteľov a lekárov.

Višňové bude, dostavia ho Skanska za cenu 255 miliónov eur

Skanska200703
Bratislava – Višňové bude. Ohlásil to v stredu v mimoriadnom oznámení na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Víťazom súťaže na dostavbu Višňového sa stala spoločnosť Skanska, zmluvná cena je 255 miliónov eur.

Slovenská stavebná produkcia má naďalej najväčší prepad v EÚ

Zeriav1
Bratislava - Slovensko v závere minulého roka pokračovalo v medziročnom poklese stavebnej produkcie, štatistický úrad Európskej únie (EÚ) Eurostat opäť zaznamenal najväčší prepad v rámci krajín EÚ, a to za október a november 2020 v priemere o 15,9 %.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...