1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Bytová výstavba v 2. štvrťroku 2021 razantne ožila

block of flats big
Bratislava - Počet dokončených aj začatých bytov v 2. štvrťroku 2021 prekonal čísla z obdobia pred pandémiou. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Strabag postaví v Trenčíne cyklotrasu za viac ako 260.000 eur

geodezia meranie
Trenčín – Úsek cyklotrasy od nového cestného mosta po starý železničný most v Trenčíne bude stavať spoločnosť Strabag. Vyplýva to z výsledku verejného obstarávania, ktoré zverejnilo mesto Trenčín vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Stavebná produkcia v júni medziročne vzrástla o 3 %

growth chart 1
Bratislava – Stavebná produkcia dosiahla v júni celkový objem 476,3 milióna eur, čo je medziročný rast o 3 %. Táto hodnota však predstavovala stále 15 % zaostávanie za júnom 2019, teda rovnakým obdobím pred pandémiou.

Kraj pokračuje s prípravou obchvatu k priemyselnému parku v Detve

Building in progress
Detva – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pokračuje s prípravou projektu obchvatu k novému priemyselnému parku v centre mesta Detva. „Projekt pre obe etapy je už hotový a začali sme s inžinierskou činnosťou pre získanie územného rozhodnutia pre prvú etapu,“ uviedla pre TASR hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

Mesto Pezinok cez letné prázdniny rekonštruuje školské objekty

Zeriav1
Pezinok - Mesto Pezinok využíva čas letných prázdnin na rekonštrukciu školských objektov. V júli sa začali opravy v Materskej škole na Záhradnej ulici 34, v Materskej škole na Svätoplukovej ulici a v priestoroch Základnej školy Na bielenisku. Investíciu do opráv vyčíslila samospráva na viac ako 40.000 eur.

Rača zrekonštruuje chátrajúcu Základnú školu Plickova

Polystyren
Bratislava – Bratislavská mestská časť Rača kompletne zrekonštruuje chátrajúcu Základnú školu Plickova. Račiansky starosta Michal Drotován v utorok (27. 7.) podpísal zmluvu so zhotoviteľom prác za 5,6 milióna eur. Cieľom je obnoviť areál a existujúce budovy na pôvodný účel vzdelávania žiakov na prvom a druhom stupni.

Ceny stavebných prác v júni medzimesačne vzrástli o 0,7 %

slovakia flag
Bratislava - Ceny stavebných prác v júni 2021 oproti máju vzrástli o 0,7 %. V porovnaní s júnom 2020 sa zvýšili o 3,6 %. V priemere od začiatku roka ceny stavebných prác medziročne stúpli o 0,4 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Stavebná produkcia v eurozóne v máji medzimesačne stúpla o 0,9 %

steel construction
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne v máji medzimesačne na sezónne upravenej báze stúpla o 0,9 % a v Európskej únii o 0,7 %, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat vo svojom prvom odhade. V apríli sa znížila o 0,4 % respektíve o 0,1 %.

Most v Nedožeroch-Brezanoch zrekonštruujú za takmer 1,4 milióna eur

dialnicny most
Nedožery-Brezany - Most, ktorý sa pripája na cestu prvej triedy v Nedožeroch-Brezanoch v smere od Lazian (obe okres Prievidza) prejde rekonštrukciou. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) do prác investuje takmer 1,4 milióna eur. Informoval o tom predseda komisie dopravy pri trenčianskom krajskom zastupiteľstve Jozef Stopka.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...